Średnie ceny OC w Lubinie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Lubinie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Towarzystwa mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na składkę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Lubinie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę OC w Lubinie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Lubinie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka samochodu. Ile kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Lubinie? Prześledziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Lubinie.

  • Audi – 589 zł
  • BMW – 432 zł
  • Fiat – 471 zł
  • Ford – 522 zł
  • Opel – 482 zł
  • Renault – 523 zł
  • Skoda – 502 zł
  • Toyota – 484 zł
  • Volkswagen – 515 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Właściciel auta może kupić polisę OC w Lubinie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Lubinie za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej propozycji OC w Lubinie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut wyliczy on wysokość składki w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań właściciela pojazdu. Ważne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]