Średnie ceny OC w Siemianowicach Śląskich – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Siemianowicach Śląskich

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony w każdym towarzystwie jest jednakowy. Towarzystwa mogą jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe czynniki, wpływające na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być spore. Ponadto, nawet polisa OC w Siemianowicach Śląskich może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Siemianowicach Śląskich o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Siemianowicach Śląskich – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka auta. Ile kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Siemianowicach Śląskich? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów aut w Siemianowicach Śląskich.

  • Audi – 483 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 383 zł
  • Ford – 470 zł
  • Opel – 474 zł
  • Renault – 390 zł
  • Skoda – 474 zł
  • Toyota – 428 zł
  • Volkswagen – 450 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Posiadacz auta ma szansę wyszukać ubezpieczenie OC w Siemianowicach Śląskich znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych towarzystw. Jedna firma może zaproponować ubezpieczenie OC w Siemianowicach Śląskich za cenę nawet dwa razy większą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Siemianowicach Śląskich pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka chwil wyliczy on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do wymogów posiadacza auta. Ważne, aby w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i niska cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]