Ubezpieczenie OC i AC dla Toyota

Toyota Motor Corporation to koncern motoryzacyjny, który pochodzi z Japonii i został utworzony w 1937 roku. Historia firmy sięga jednak jeszcze dalej, bo aż do 1918 roku, gdy Sakichi Toyada rozpoczął działalność pod szyldem Toyota Spinning Weaving Co. Ltd. To właśnie tedy razem z synem zbudował automatyczny warsztat tkacki. Dzisiaj Toyota produkuje samochody, które cieszą się popularnością na całym świecie.

Czy wiesz, że?

Od roku 1966 Toyota produkowała i sprzedawała swój flagowy model Corolla średnio co 37 sekund. Od 2013 i tak wysokie tempo jeszcze wzrosło i osiągnęło 27 sekund. Sprzedano wtedy aż 30 milionów egzemplarzy. Najwięcej pojazdów Toyota Corolla można spotkać na afrykańskich drogach, gdzie model ten cieszy się ogromną popularnością.

Jakie samochody produkuje Toyota?

Tak wiele lat działalności musiało przynieść bogate portfolio w postaci wielu wyprodukowanych pojazdów. Najpopularniejsze modele to:

 • Toyota Yaris
 • Toyota C-HR
 • Toyota Auris
 • Toyota Aygo
 • Toyota RAV4
 • Toyota Avensis
 • Toyota Corolla
 • Toyota Prius
 • Toyota Verso

Czy Polacy chętnie sięgają po pojazdy marki Toyota?

Można śmiało napisać, że polscy kierowcy wyjątkowo upodobali sobie japońskie pojazdy ze względu na ich niską cenę oraz jakość wykonania. Auta Toyoty są znane ze swojej bezawaryjności oraz wielu udogodnień, które mają ułatwiać codzienną jazdę. Ważna jest również zakres oferty. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie do tego, czy szuka niewielkiego samochodu miejskiego, czy większego SUV-a.

Polacy najchętniej kupowali w zeszłym roku modele takie jak Toyota Corolla – 17 508 egzemplarzy, Toyota Yaris – 15 378 egzemplarzy, Toyota RAV4 – 9 857 egzemplarzy oraz Toyota C-HR – 8 271 egzemplarzy. O popularności tej marki w naszym kraju niech świadczy fakt, że na liście 10 najlepiej sprzedających się samochodów w roku 2020 można było znaleźć aż 4 pojazdy pochodzące od japońskiego producenta.

Ile średnio kosztuje ubezpieczenie OC dla pojazdu Toyota?

Żeby nasze dane były jak najbardziej aktualne, weźmy pod uwagę wysokości składek za trzy kwartały roku 2021.

 • I kwartał 2021 – 552 zł
 • II kwartał 2021 – 549 zł
 • III kwartał 2021 – 543 zł

Po dodaniu do siebie stawek OC w poszczególnych kwartałach i podzieleniu wyniku przez 3 otrzymaliśmy średnią składkę w roku 2021 na poziomie około 548 zł.

Ubezpieczenie OC dla pojazdu marki Toyota a inne marki?

W III kwartale 2021 roku ubezpieczenia OC dla aut Toyoty były najtańsze w porównaniu do innych popularnych marek i wynosiły średnio 543 zł. Różnica pomiędzy najtańszą (Toyota – 543 zł) a najdroższą (BMW – 730 zł) polisą wynosiła aż 187 zł.

MarkaŚrednia cena w III kwartale 2021 roku
Toyota543 zł
Skoda545 zł
Citroen570 zł
Renault572 zł
Fiat573 zł
Opel589 zł
Ford595 zł
Peugeot598 zł
Volkswagen600 zł
Audi660 zł
BMW730 zł

Drugie i trzecie miejsce, jeśli chodzi o najtańsze do ubezpieczenia marki, zajęły Skoda (545 zł) oraz Citroen (570 zł). Taki stan nie może nikogo dziwić, ponieważ podium od kilku dobrych lat jest obsadzone przez te same firmy. Ubezpieczyciele na podstawie kronik wypadkowych zauważyli, że najmniej kierowców w pojazdach Toyota, Skoda i Citroen bierze udział w wypadkach drogowych. Odzwierciedla się to w niskich cenach polis dla tych marek. Najdroższe składki w III kwartale 2021 przyszło zapłacić posiadaczom aut BMW (730 zł), Audi (660 zł) oraz Volkswagen (600 zł). Niestety, ale to również jest sytuacja, z jaką mamy do czynienia od dłuższego czasu.

Przykład 63-letni kierowca zamieszkały w Nowej Dębie w województwie podkarpackim, chce wykupić OC dla swojej Toyoty Yaris z roku 2007 w benzynie o pojemności silnika 998 cm3. Co ważne, kierowca ma prawo jazdy od 1979 roku, od co najmniej 10 lat wykupuje OC oraz nigdy nie zgłaszał żadnych szkód. Najtańszą ofertę, dzięki kalkulatorowi OC znalazł w firmie Balcia (325 zł). Zaraz po niej ciekawą propozycją była polisa z Link4 (325,03 zł). Najdroższa polisa czekała na kierowcę w towarzystwie Trasti (695 zł).

Ile kosztuje najtańsze OC dla samochodu Toyota w 2021 roku?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na tak zadane pytanie, ponieważ każda polisa jest wyliczana na podstawie indywidualnej sytuacji kierowcy. Oznacza to, że bardzo ciężko jest uzyskać dwa ubezpieczenia OC w tej samej cenie. Ze względu jednak na to, że samochody Toyota są w Polsce bardzo popularne, składki polis dla tej marki należą do jednych z najniższych na rynku. Dla lepszego zobrazowania Ci różnic, jakie mogą zachodzić w kalkulacji dla konkretnych kierowców, postanowiliśmy przeprowadzić małą symulację.

Kierowcy:

 1. Adam 20 lat z Chrzanowa, Toyota Corolla z 2000 roku w benzynie, pojemność silnika 1332 cm3
 2. Anna 35 z Wrocławia, Toyota Aygo z 2015 roku w benzynie, pojemność silnika 998 cm3
 3. Wojciech 60 lat z Nowego Sącza, Toyota RAV4 z 2020 roku w benzynie, pojemność silnika 1987 cm3
ModelWłaścicielUbezpieczycielCena OC
Toyota RAV4Wojciech 60 lat z Nowego SączaTrasti386 zł
Toyota AygoAnna 35 z WrocławiaBeeSafe400 zł
Toyota CorollaAdam 20 lat z ChrzanowaTrasti1623 zł

Po powyższej kalkulacji widać, że różnice w wysokościach składek dla pojazdów tej samej marki mogą być ogromne. Adam z Chrzanowa za ubezpieczenie swojej wiekowej Corolli musiał zapłacić aż 1623 zł, podczas gdy Wojciech za OC dla modelu RAV4 zaledwie 386 zł. Z czego wynikają takie różnice? Na pewno ogromny wpływ na kalkulację miał młody wiek Adama oraz jego brak doświadczenia za kierownicą. Wojciech i Anna (400 zł) są dla ubezpieczyciela o wiele pewniejszymi uczestnikami ruchu i objęcie ich ochroną z tytułu ubezpieczenia OC jest mniej ryzykowne niż w przypadku młodego Adama.

Z czego jeszcze wynikają różnice w składkach OC?

Ubezpieczyciele starają się jak najbardziej minimalizować ryzyko związane z ubezpieczeniem konkretnych kierowców. Korzystają w tym celu ze specjalnego algorytmu, który ma realnie oszacować, jak dużym zagrożeniem na drodze jest potencjalny klient. To właśnie dlatego przed poznaniem ofert ubezpieczeniowych zawsze jesteś proszony o podanie informacji o sobie oraz pojeździe, którego dotyczy wycena. Najczęściej wymagane dane to:

 • wiek kierowcy,
 • miejsce zamieszkania,
 • stan cywilny,
 • dzietność,
 • historia ubezpieczeniowa,
 • rok produkcji pojazdu
 • przebieg pojazdu,
 • pojemność silnika.

Dopiero analiza powyższych danych daje miarodajną wycenę składki OC dla konkretnego kierowcy.

Ile kosztuje pakiet OC + AC dla samochodu Toyota w roku 2021?

Zanim przejdziemy do kalkulacji, warto zastanowić się nad tym, dlaczego wykupienie takiego pakietu jest dobrym pomysłem. Otóż jazda samochodem jest obarczona pewnego rodzaju ryzykiem, a ubezpieczenia pozwalają je nieco redukować. Jeśli więc zaopatrzysz się zarówno w OC, jak i AC, to unikniesz finansowych konsekwencji spowodowanych przez siebie zdarzeń, ale też otrzymasz odszkodowanie, gdy Twoje auto zostanie uszkodzone lub skradzione. Pakiet OC + AC to zatem kompleksowa ochrona, która jest bardzo przydatna w codziennej jeździe.

Przed wyborem konkretnej oferty, dobrze będzie, jeśli skorzystasz z naszego kalkulatora OC. Pomoże Ci on w dopasowaniu najlepszego rozwiązania. Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, a towarzystwa mogą swobodnie kształtować gwarantowany przez siebie zakres ochrony. Dobrze więc poznać wszystkie opcje.

Sprawdź naszą kalkulację OC + AC dla pojazdów Toyota

ModelWłaścicielUbezpieczycielCena OC
Toyota RAV4Wojciech 60 lat z Nowego SączaTUZ Ubezpieczenia356 zł
Toyota AygoAnna 35 z WrocławiaBeeSafe435 zł
Toyota CorollaAdam 20 lat z ChrzanowaTrasti1653 zł

W przypadku pakietu OC + AC sytuacja niewiele się zmieniła. Znowu najwyższa składka przypadła Adamowi (1653 zł). Jest to oczywiście spowodowane przede wszystkim stanem jego samochodu. Ciężko bowiem wymagać od ubezpieczyciela, że chętnie weźmie na siebie ryzyko objęcia ochroną 21-letniego pojazdu. Najmniej za swój pakiet OC + AC zapłaci Wojciech (356 zł), a zaraz za nim jest Anna (435 zł). Ceny składek dla tych dwóch osób różnią się ze względu na miejsce zamieszkania Anny oraz dosyć zaawansowany wiek Wojciecha. Warto również pamiętać o tym, że mężczyzna jeździ prawie nową Toyotą RAV4, co również nie jest bez znaczenia.

Gdzie szukać najtańszego ubezpieczenia OC dla samochodu Toyota?

Jeśli chodzi o najatrakcyjniejsze oferty, to bez względu na markę samochodu znajdziesz je w Internecie. Wszystko dzięki naszemu kalkulatorowi OC, który gwarantuje szybki dostęp do pasujących do Ciebie ofert. Wystarczy tylko, że wypełnisz krótki formularz i podasz kilka informacji o sobie oraz pojeździe, który chcesz ubezpieczyć. Co więcej, cały zakup będziesz mógł zrealizować bez wychodzenia z domu, a najważniejsze dokumenty dotyczące polisy otrzymasz na swój adres e-mail.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC dla aut Toyota

1. Gdzie znaleźć najtańsze OC dla pojazdów Toyota

Najlepsze oferty czekają na Ciebie w sieci. Skorzystaj z kalkulatora OC i uzyskaj dostęp do ubezpieczeń, które spełniają Twoje wymagania.

2. Czy kierowcy samochodów marki Toyota płacą najmniej za OC?

Tak. Od kilku lat to właśnie ta marka jest uznawana za najtańszą, jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne. Jest to spowodowane przede wszystkim niskim udziałem japońskich pojazdów w wypadkach.

3. Czy kobiety płacą więcej za ubezpieczenie pojazdu marki Toyota?

Nie. Od wielu lat ubezpieczyciele nie mają prawa różnicować swoich klientów ze względu na płeć. Na wysokość składki wpływają inne czynniki takie jak wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny, dzietność, historia ubezpieczeniowa, rok produkcji pojazdu, przebieg, pojemność silnika itp.

Ubezpieczenie Toyoty – co warto wiedzieć?

 • W roku 2020 Polacy najchętniej kupowali pojazdy Toyota Corolla 17 508
 • W III kwartale 2021 roku średnia polisa OC dla pojazdu Toyota kosztowała 543 zł.
 • W III kwartale najwięcej za OC zapłacili posiadacze samochodów marki BMW (730 zł).
 • Ubezpieczenie OC dla Toyoty Yaris można kupić już za 325 zł.
Ilona Walczak
[Głosów: 1 Średnia: 5]