Piotr Nowik

Piotr Nowik | 30 grudnia 2022

Ubezpieczenie OC – Volkswagen Golf

scrolldown Volkswagen Golf

Volkswagen Golf to jeden z najchętniej wybieranych samochodów w Polsce. Po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1974 roku jako następca legendarnego Garbusa. Dowiedz się nieco więcej na temat tego samochodu i sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa.

Jaki jest koszt ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa?

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkową polisą, którą musi wykupić każdy właściciel pojazdu. Jej zakres jest regulowany przepisami prawa, dlatego towarzystwa nie mogą go samodzielnie zmieniać. Wybierając ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa, warto jednak zwrócić uwagę na wysokość składki, gdyż może być ona bardzo różna.

To, ile zapłacisz za polisę OC, zależy od wielu czynników. Mają na nią wpływ parametry samochodu, takie jak:

 • marka,
 • model,
 • rok produkcji,
 • pojemność silnika,
 • rodzaj silnika.

Wysokość składki zależy także od wieku właściciela pojazdu, jego doświadczenia w prowadzeniu samochodów, dotychczasowej historii ubezpieczenia, a nawet miejsca zamieszkania. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą brać pod uwagę także inne czynniki. Trudno jest więc jednoznacznie określić, ile zapłacisz za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa.

Poniżej znajdziesz przykładowe wyliczenia bazujące na najczęściej powtarzających się danych. Dzięki nim dowiesz się, jak wysoka może być Twoja składka.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa dla młodego kierowcy?

Jak już wiesz, wiek kierowcy to jeden z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy obliczaniu kosztów ubezpieczenia. Młode osoby, które dopiero od niedawna mają prawo jazdy, zdecydowanie częściej są sprawcami kolizji i wypadków. Większe prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego oznacza wyższą składkę.  

Sprawdź, ile za OC zapłaci właściciel Volkswagena Golfa VII generacji z 2012 roku z silnikiem benzynowym 1.4. Poniżej znajdziesz przykładowe obliczenia dla młodego 22-letniego kierowcy, który ma prawo jazdy od 3 lat, mieszka w Rzeszowie i po raz pierwszy ubezpiecza samochód.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Volkswagena Golfa?
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
856,00 zł*
Ergo Hestia
OC
AC
Assistance
NNW
965,00 zł*
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
1039,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
1214,00 zł*
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
1410,00 zł*
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Volkswagena Golfa?
mtu24.pl
856,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Ergo Hestia
965,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
1039,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
1214,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Beesafe
1410,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 22.12.2022

Ubezpieczenie dla młodego i niedoświadczonego kierowcy jest dość drogie. Jednym ze sposobów na obniżenie składki jest dodanie współwłaściciela samochodu. Warto wybrać osobę z dużym doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów, która dodatkowo może pochwalić się bezszkodową jazdą. Dzięki dobrej historii ubezpieczeniowej polisa dla młodego kierowcy może być nieco niższa.

Ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa dla doświadczonego kierowcy – ile kosztuje?

Warto także sprawdzić przykładowe składki za OC dla osoby, która ma prawo jazdy od wielu lat. Poniżej znajdziesz zestawienie kilku przykładowych ofert dla właściciela Volkswagena Golfa VII generacji z 2012 roku z silnikiem benzynowym 1.4. Ta osoba również mieszka w Rzeszowie, ale ma 42 lata i uprawnienia do kierowania pojazdami od 22 lat. Od dekady nieprzerwanie kupuje polisy OC.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Volkswagena Golfa?
TUZ TUW
OC
AC
Assistance
NNW
375,00 zł*
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
389,00 zł*
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
400,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
520,00 zł*
MTU
OC
AC
Assistance
NNW
555,00 zł*
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Volkswagena Golfa?
TUZ TUW
375,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Balcia Insurance
389,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Beesafe
400,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
520,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
MTU
555,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 22.12.2022

Kierowca z dużym doświadczeniem, który jeździ bezszkodowo, może liczyć na atrakcyjne ceny ubezpieczenia OC.

Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa?

Trudno jest jednoznacznie wskazać towarzystwo, które proponuje właścicielom tych samochodów najtańsze ubezpieczenie. Im bardziej doświadczony kierowca, tym cena będzie niższa. Zazwyczaj ubezpieczyciele oferują także niższe składki w przypadku młodszych modeli z mniej pojemnymi silnikami. Są one potencjalnie mniej awaryjne oraz mają niższą moc, a co za tym idzie – jazda nimi jest bezpieczniejsza.

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń OC to świetny sposób na to, aby znaleźć najlepszą polisę w atrakcyjnej cenie. Wystarczy, że wprowadzisz do niego niezbędne informacje, a otrzymasz oferty od różnych towarzystw.

Ile kosztuje utrzymanie Volkswagena Golfa?

Jeśli zamierzasz kupić Volkswagena Golfa lub jesteś jego właścicielem od niedawna, to z pewnością zastanawiasz się, jakie są koszty utrzymania tego samochodu.

Najczęściej występujące usterki w Volkswagenie Golfie

Volkswagen Golf cieszy się ogromną popularnością już od wielu lat. Samochody te zazwyczaj nie przysparzają właścicielom wielu problemów. Oczywiście zdarzają się różne awarie, ale dzięki dużej dostępności części ich naprawa nie jest bardzo kosztowna. Usterki, które występują w najczęściej wybieranej wersji tego modelu, czyli VII generacji, to:

 • rysowanie się przednich szyb (średnia cena wymiany na nową to około 1000 zł),
 • zacinanie się turbosprężarki (regeneracja to koszt około 300 zł, a zakup nowej – około 1500 zł),
 • problemy z pompą wody (nowa kosztuje około 300 zł),
 • zbyt szybkie zużywanie się poduszek silnika w wersji 2.0 TDI (koszt zakupu jednej to około 80-90 zł).

Jakie spalanie ma Volkswagen Golf?

Dla właściciela Volkswagena Golfa ważne jest także to, ile paliwa spala ten model. Wpływa to bowiem na koszty jego utrzymania. Golf VII generacji z benzynowym silnikiem o pojemności 1.4 TSI i mocy 125KM zużywa średnio 6,5 litrów paliwa na 100 km.

Z kolei ten sam model wyposażony w silnik diesla 1.6 TDI i mocy 105 KM zużywa 5,1 litrów na 100 km. Są to więc ekonomiczne samochody, których utrzymanie nie powinno być bardzo kosztowne.

Którą wersję Volkswagena Golfa warto kupić?

Wersją Volkswagena Golfa, którą zdecydowanie warto kupić, jest VII generacja tego samochodu. To model produkowany w latach 2012-2019, a na rynku można znaleźć wiele ofert tych aut w świetnych cenach. Jest on godny polecenia głównie ze względu na niską awaryjność, a także małe spalanie.

AC dla Volkswagena Golfa – czy warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie AC, czyli autocasco, zapewni Ci wypłatę odszkodowania, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub zostanie skradziony. Co ważne, otrzymasz je nawet wtedy, gdy to Ty będziesz sprawcą zdarzenia drogowego.

Wysokość składki AC zależy przede wszystkim od zakresu ochrony, jaką gwarantuje ta polisa oraz wartości samochodu. Wpływa na nią także wiek i doświadczenie kierowcy oraz jego dotychczasowa historia ubezpieczenia. Przykładowo, za AC dla samochodu Volkswagen Golf VII z silnikiem benzynowym 1.5 z 2020 roku 22-letni kierowca zapłaci najmniej w Uniqa. Cena polisy OC razem z AC i assistance to 1570 zł. Samo OC u tego samego ubezpieczyciela kosztuje natomiast 756 zł.

Ze względu na ochronę, jaką może zapewnić AC, warto rozważyć zakup tej polisy. Wcześniej jednak należy dokładnie zweryfikować informacje zawarte w OWU, aby mieć pewność, że zakres tego ubezpieczenia spełnia Twoje oczekiwania.

Ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa – co warto wiedzieć?

 • Volkswagen Golf to świetny samochód, którego utrzymanie nie wiąże się z dużymi kosztami.
 • Kupując ubezpieczenie OC warto pomyśleć o wyborze pakietu zawierające także AC Mini, który zapewni bardziej kompleksową ochronę.
 • Przed zakupem polisy najlepiej porównać ze sobą kilka ofert od różnych towarzystw. Można to zrobić wygodnie za pomocą kalkulatora.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa

 1. Czy opłaca się dokupić rozszerzenia OC dla Volkswagena Golfa?

  Możesz rozszerzyć OC np. o ochronę szyb lub opon swojego samochodu. W przypadku ich uszkodzenia otrzymasz odszkodowanie na pokrycie kosztów naprawy lub wymiany.
 2. Czym jest ubezpieczenie NNW?

  Polisa NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Odszkodowanie wypłacane w jego ramach zapewnia wsparcie w razie powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci poniesionych w wypadku.
 3. Na jaki okres zawierane jest ubezpieczenie OC

  Polisa OC kupowana jest na 12 miesięcy. Na rynku są dostępne oferty krótkoterminowego ubezpieczenia OC, ale mogą z nich skorzystać wyłącznie właściciele pojazdów należących do określonej grupy.
Piotr Nowik
[Głosów: 1 Średnia: 5]