Ubezpieczenie OC – Volkswagen Passat

Passat to model firmy Volkswagen, który cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Jest on produkowany od 1973 roku. Do tej pory powstało osiem generacji tego kultowego samochodu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego modelu, sprawdź, ile wyniesie Cię ubezpieczenie OC oraz jakie są średnie koszty utrzymania Volkswagena Passata.

Ubezpieczenie OC Volkswagena Passata – ile kosztuje?

Zakup OC jest obowiązkowy dla każdego właściciela pojazdu. Zanim jednak wybierzesz konkretną polisę dla Volkswagena Passata, porównaj kilka ofert. Mogą one różnić się od siebie ceną. Zakres OC jest regulowany przepisami prawa, dlatego jest niezmienny, ale wysokość składki może być kształtowana w dowolny sposób.

Koszt ubezpieczenia OC zależy od parametrów samochodu. Przy wyliczaniu składki ubezpieczyciel uwzględnia m.in.: model, markę, rocznik, pojemność i rodzaj silnika. Bardzo istotny jest także wiek oraz doświadczenie kierowcy, hitoria ubezpieczenia, miejsce zamieszkania. Jest to tylko kilka najważniejszych parametrów, gdyż w praktyce towarzystwa stosują ich o wiele więcej.

Sprawdź, ile za ubezpieczenie OC Volkswagena Passata zapłaci młody oraz doświadczony kierowca. Poniżej znajdziesz przykładowe wyliczenia, które pozwolą Ci dowiedzieć się, jakie to są koszty.

Ubezpieczenie OC Volkswagena Passata – ile zapłaci początkujący kierowca?

Statystycznie to właśnie młodzi i niedoświadczeni kierowcy są najczęściej sprawcami wypadków i kolizji drogowych. Dla ubezpieczycieli brawurowa jazda oraz nieumiejętność właściwego zachowania się w niebezpiecznej sytuacji stanowią większe ryzyko spowodowania uszkodzeń innych pojazdów. Z tego powodu młodzi kierowcy muszą liczyć się z najdroższymi polisami.

Sprawdź, ile za OC zapłaci właściciel Volkswagena Passata B6 z 2010 roku z silnikiem diesla  2.0 TDI w sedanie. Poniższe obliczenia uwzględniają 25-letniego kierowcę ze Stalowej Woli, który ma prawo jazdy od 3 lat, a po raz pierwszy kupuje ubezpieczenie.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Volkswagena Passata?
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
842,00 zł*
Ergo Hestia
OC
AC
Assistance
NNW
974,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
1049,00 zł*
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
1332,00 zł*
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
1444,00 zł*
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Volkswagena Passata?
Link4
842,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Ergo Hestia
974,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
1049,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
1332,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Beesafe
1444,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 22.12.2022

Koszty polisy OC dla niedoświadczonego kierowcy, który jeszcze nie ma zgromadzonych zniżek za bezszkodową jazdę, są dość wysokie. Dobrym sposobem na to, aby nieco je zmniejszyć, jest dopisanie współwłaściciela samochodu. Jeśli będzie to bardziej doświadczona osoba, która od co najmniej 10 lat kupuje OC i jeździ bezszkodowo, to najtańsze ubezpieczenie może kosztować nawet o połowę mniej

Ubezpieczenie OC Volkswagena Passata dla doświadczonego kierowcy – ile trzeba za nie zapłacić?

Jeśli już wiesz, ile może kosztować OC dla młodej osoby, to warto porównać te stawki z przykładowymi ofertami dla doświadczonych kierowców. Poniższe wyliczenia zostały przygotowane dla 50-letniego właściciela Volkswagena Passata B6 z 2010 roku z silnikiem diesla 2.0 TDI w sedanie. Mieszka on w Stalowej Woli i ma prawo jazdy od 30 lat. Polisy kupuje od ponad 10 lat.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Volkswagena Passata?
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
423,00 zł*
TUZ TUW
OC
AC
Assistance
NNW
425,00 zł*
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
459,00 zł*
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
488,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
490,00 zł*
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Volkswagena Passata?
Beesafe
423,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
TUZ TUW
425,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Balcia Insurance
459,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
488,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
490,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 22.12.2022

Bezszkodowa jazda może się bardzo opłacać, gdyż pozwala korzystać z atrakcyjnych zniżek. Cena polisy dla doświadczonego kierowcy jest prawie trzykrotnie niższa niż dla osoby, która niedawno otrzymała prawo jazdy.

Ubezpieczenie OC Volkswagena Passata – gdzie można kupić najtaniej?

Bardzo trudno jest określić, które towarzystwo ma najatrakcyjniejszą ofertę na OC. Każdy ubezpieczyciel z innym priorytetem traktuje bowiem konkretne parametry wpływające na wysokość składki.

Najlepszym sposobem na znalezienie atrakcyjnej oferty, jest korzystanie z porównywarki. Pozwoli ona szybko porównać wiele różnych propozycji ubezpieczeń. Wystarczy uzupełnić w niej niezbędne dane, aby otrzymać oferty różniące się od siebie cenami.

OC i AC dla Volkswagena Passata – czy warto kupić je w pakiecie?

Jeśli chcesz zapewnić kompleksową ochronę Twojego samochodu, to powinieneś pomyśleć także o zakupie autocasco. AC zapewni Ci wypłatę pieniędzy w przypadku, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub zostanie skradziony. Odszkodowanie otrzymasz nawet wtedy, gdy to Ty będziesz sprawcą zdarzenia drogowego.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup pakietu OC i AC. Biorąc pod uwagę wspomnianego już doświadczonego kierowcę z 30-letnim stażem w prowadzeniu samochodu, to wybierając OC razem z AC Mini, zapłaci on łącznie 697 zł. Jest to więc niewiele wyższa kwota niż w przypadku zakupu wyłącznie OC. Autocasco może skutecznie ochronić przed dużymi wydatkami, z jakimi może się wiązać uszkodzenie lub utrata pojazdu. Warto więc zabezpieczyć się przed nimi, kupując AC.

Ile kosztuje utrzymanie Volkswagena Passata?

Volkswagen Passat cieszy się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na świetny wygląd oraz niezawodność. Dowiedz się, z jakimi kosztami wiąże się utrzymanie tego samochodu.

Volkswagen Passat – jakie usterki pojawiają się najczęściej?

Najczęściej wybieraną wersją Volkswagena Passata jest B6 z silnikiem diesla 2.0. Jest on bardzo popularny, dlatego dostępność części zamiennych jest ogromna. Nawet w przypadku awarii można ją najczęściej szybko i łatwo usunąć.

Najczęściej występujące w tym samochodzie usterki to przede wszystkim:

 • problem z pompą oleju,
 • nieprawidłowe działanie przekładni DSG,
 • kłopoty z dwumasowym kołem zamachowym.

Koszty naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów zależą przede wszystkim od tego, czy są to części oryginalne czy zamienniki. Trudno jest także określić wydatki związane z robocizną. Z pewnością najdroższa będzie naprawa dokonywana w autoryzowanym warsztacie.

Ile wynosi spalanie Volkswagena Passata?

Koszty utrzymania samochodu to także wydatki związane z zakupem paliwa. Volkswagen Passat B6 wyposażony w silnik diesla o pojemności 2.0 i mocy 120 KM spala 6,8 l na 100 km. Oznacza to więc, że jest to samochód ekonomiczny, o niskim spalaniu.

Którą wersję Volkswagena Passata warto kupić?

Obecnie największą popularnością cieszy się Passat B6. Niskie spalanie, dość rzadko pojawiające się awarie oraz przystępne ceny ubezpieczenia OC sprawiają, że jest to samochód, który warto wziąć pod uwagę. Szczególnie wersję z silnikiem diesla 2.0.

Ubezpieczenie OC Volkswagena Passata – co warto wiedzieć?

 • Volkswagen Passat cieszy się niesłabnącą popularnością i od wielu lat plasuje się w czołówkach rankingów najchętniej wybieranych modeli.
 • Młodzi i niedoświadczeni kierowcy, którzy płacą wysokie składki OC, mogą nieco je obniżyć, wybierając ten samochód z mniej pojemnym silnikiem o niższej mocy.
 • Dzięki temu, że części zamienne do Volkswagena Passata są łatwo dostępne, to koszty usunięcia usterek najczęściej nie są bardzo duże.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC Volkswagena Passata

 1. Jakie rozszerzenia OC dla Volkswagena Passata warto wybrać?

  Ubezpieczenie OC warto rozszerzyć przede wszystkim o ochronę szyb oraz opon. Dzięki niemu otrzymasz pieniądze na pokrycie napraw lub wymiany tych elementów, jeśli będzie to konieczne.
 2. Czy warto kupić assistance dla Volkswagena Passata?

  Assistance jest ubezpieczeniem, które zapewni Ci pomoc w przypadku awarii Twojego samochodu. Ubezpieczyciel pokryje koszty np. holowania do warsztatu czy noclegu na czas naprawy.
 3. Od czego zależy składka na ubezpieczenie AC Volkswagena Passata?

  Tak jak w przypadku wyliczania OC, również podczas przygotowywania oferty na polisę AC towarzystwa biorą pod uwagę wiele parametrów. Na cenę ubezpieczenia autocasco Volkswagena Passata, oprócz takich czynników jak wiek i doświadczenie kierowcy czy pojemność silnika w wybranym modelu, wpływa także wartość pojazdu oraz ryzyko, że ulegnie on wypadkowi lub zostanie skradziony.
Piotr Nowik
[Głosów: 1 Średnia: 5]