Ubezpieczenie OC i AC dla Mercedesa

Mercedes-Benz to marka, której historia sięga lat 80. XIX wieku. To właśnie wtedy Karl Benz i Gottlieb Daimler niezależnie od siebie zaczęli tworzyć niezwykle istotną do dziś gałąź przemysłu, jaką jest motoryzacja. Przez wiele lat działalności Mercedes wyprodukował wiele aut, które zyskały wśród kierowców miano kultowych. Marka ze specyficznym logiem, którego nie sposób pomylić, miała swoje wzloty i upadki, ale konsekwencja w działaniu oraz skupienie na jakości produkowanych pojazdów sprawiły, że dzisiaj jest uznawana za jedną z najlepszych, jeśli chodzi o samochody osobowe i ciężarowe.

Czy wiesz, że?

W Stuttgarcie w 2016 roku zostało otwarte muzeum historii motoryzacji poświęcone firmie Mercedes-Benz. Na turystów spragnionych motoryzacyjnych perełek czeka tam aż 1500 eksponatów, które z pewnością gwarantują długie godziny zwiedzania. Muzeum jest również żywymi świadectwem tego, jak powstawała motoryzacja i zmieniały się życia ludzi, którzy z koni przesiedli się do samochodów.

Jakie samochody produkuje Mercedes?

Marka ma bardzo bogate portfolio. W końcu działa już prawie 130 lat. Ciekawe modele, które odniosły duży sukces to:

 • Mercedes Benz Klasa E
 • Mercedes Benz Klasa CLK
 • Mercedes Benz Klasa ML
 • Mercedes Benz Sprinter
 • Mercedes Benz 190
 • Mercedes Benz Klasa A
 • Mercedes Benz Vito
 • Mercedes Benz Klasa S
 • Mercedes Benz 124
 • Mercedes Benz Klasa C

Czy Polacy chętnie kupują pojazdy marki Mercedes?

Tak. Nie sposób przejechać w Polsce przez skrzyżowanie bez spotkania chociaż jednego pojazdu marki Mercedes. Marka niezmiennie od lat jest ważnym elementem świadomości naszych kierowców. Polacy cenią Mercedesy przede wszystkim za bezpieczeństwo oraz jakość wykonania. Samochody tej firmy nie należą do najtańszych, ale w zamian otrzymujesz coś naprawdę wyjątkowego. Auta z trójramiennym logiem rzadko się psują i są stworzone tak, by były wygodne oraz gwarantowały wysoki komfort jazdy. Polacy doceniają też ciągły rozwój marki i to, że wciąż stara się dopasowywać swoje pojazdy do wymagań współczesnych klientów.

Ile średnio kosztuje OC dla pojazdów Mercedes?

Chcemy, żeby dane, które przedstawiamy były jak najbardziej aktualne, dlatego weźmy pod uwagę średnie stawki za OC w trzech minionych kwartałach roku 2021. Ceny kształtowały się w następujący sposób:

 • I kwartał 2021 roku – 672 zł
 • II kwartał 2021 roku – 679 zł
 • III kwartał 2021 roku – 661 zł

Po dodaniu do siebie stawek ubezpieczenia z trzech kwartałów roku 2021 i podzieleniu ich przez 3 otrzymujemy więc średnią składkę OC wynoszącą około 670 zł.

Ubezpieczenie OC auta Mercedes a inne marki

III kwartał 2021 roku nie był najlepszy dla kierowców pojazdów marki Mercedes. Ich średnia składka wynosiła aż 661 zł, co jednak nie może stanowić dla nikogo zaskoczenia. Mercedes jest bowiem firmą, która produkuje stosunkowo drogie samochody o dużych pojemnościach silnika, co odzwierciedla się w składkach OC, jakie proponują ubezpieczyciele. Droższe ubezpieczenia były proponowane tylko posiadaczom aut BMW (730 zł) oraz Alfa Romeo (712 zł). Oznacza to, że w 2021 roku Mercedes uplasował się w pierwszej trójce najdroższej ubezpieczanych samochodów.

Marka Średnia cena w III kwartale 2021 roku
Toyota 543 zł
Skoda 545 zł
Citroen 570 zł
Renault 572 zł
Fiat 573 zł
Opel 589 zł
Ford 595 zł
Peugeot 598 zł
Volkswagen 600 zł
Audi 660 zł
Mercedes Benz 661 zł
Alfa Romeo 712 zł
BMW 730 zł

Jeśli chodzi o najniższe ceny ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla popularnych marek, to sytuacja jest od kilku lat niezmienna. W najlepszej sytuacji są kierowcy aut Toyota (543 zł), Skoda (545 zł) oraz Citroen (570 zł). Takie ustawienie na podium to coś, do czego kierowcy powinni zdążyć już się przyzwyczaić. Celowo nie wspominamy o markach takich jak Dacia i Suzuki, dla których OC bywa nawet tańsze, ponieważ zajmujemy się tutaj wyłącznie pojazdami masowo pojawiającymi się na naszych drogach.

Przykład 30-letni kierowca zamieszkały w Ciechanowcu w województwie podlaskim, chce wykupić OC dla swojego Mercedesa klasy A w benzynie o pojemności silnika 1498 cm3. Co ważne, kierowca ma prawo jazdy od 2010 roku, od co najmniej 6 lat wykupuje OC oraz nigdy nie zgłaszał żadnych szkód. Najtańszą ofertę, dzięki kalkulatorowi OC znalazł w firmie Link4 (396,67 zł). Zaraz po niej ciekawą propozycją było ubezpieczenie z BeeSafe (400 zł). Najdroższa polisa czekała na kierowcę w towarzystwie Trasti (1020 zł).

Ile w 2021 roku kosztuje najtańsze OC dla samochodu marki Mercedes?

Odpowiedź na tak zadane pytanie nie jest łatwa ze względu na różnice, jakie potrafią występować w kalkulacjach OC dla pozornie podobnych kierowców. Każdy klient jest dla ubezpieczyciela osobną historią, co widać w propozycjach ofert ubezpieczeń komunikacyjnych. Stworzyliśmy specjalne zestawienie, które w jasny sposób pokaże Ci, jak bardzo mogą różnić się składki OC dla poszczególnych kierowców. W dalszej części tekstu dowiesz się również, co najbardziej wpływa na wyliczenia ubezpieczycieli.

Kierowcy:

 • Marek 20 lat, Zambrów, Mercedes klasy A z 2010 roku, benzyna 1498 cm3
 • Kasia 35 lat, Opole, Mercedes klasy GLC z 2016 roku, benzyna 1991 cm3
 • Bogusław 60 lat, Grom, Mercedes EQC z 2020 roku, elektryczny
Model Właściciel Ubezpieczyciel Cena OC
Mercedes EQC Bogusław 60 lat, Grom Balcia 325 zł
Mercedes klasy GLC Kasia 35 lat, Opole BeeSafe 403 zł
Mercedes klasy A Marek 20 lat, Zambrów Trasti 1536 zł

Jak widzisz, różnice w wysokościach składek mogą być więc bardzo duże. W naszej kalkulacji najmłodszy kierowca, czyli Marek z Zambrowa za OC dla swojego Mercedesa klasy A musi zapłacić 1536 zł, co jest ogromnym kontrastem dla Bogusława z jego składką 325 zł. Całkiem przyzwoitą cenę udało się też uzyskać Kasi, której wysokość składki OC za Mercedesa klasy GLC wyniosła zaledwie 403 zł. Największe znaczenie w powyższej kalkulacji miał wiek zarówno kierowców jak ich pojazdów. Ubezpieczyciele boją się starych aut, ponieważ statystycznie to właśnie one biorą najczęściej udział w wypadkach. Jeśli więc zależy Ci na niskich składkach, staraj się ubezpieczać jak najnowsze pojazdy.

Z czego wynikają różnice w składkach OC?

Na pewno nie raz spotkałeś się z sytuacją, gdy dwie pozornie podobne polisy OC znacznie różniły się od siebie pod kątem ceny. Wynika to z algorytmu, z którego korzystają towarzystwa ubezpieczeniowe. Zadaniem algorytmu jest oszacowanie ryzyka, jakie wiąże się z ubezpieczeniem konkretnego kierowcy. To właśnie dlatego, gdy chcesz poznać konkretne oferty ubezpieczeniowe, niemal zawsze jesteś proszony o wypełnienie formularza informacyjnego. Chodzi o to, by lepiej poznać Twoje parametry jako kierowcy. Ubezpieczyciele najczęściej pytają o:

 • wiek kierowcy,
 • miejsce zamieszkania,
 • stan cywilny,
 • dzietność,
 • historia ubezpieczeniowa,
 • rok produkcji pojazdu
 • przebieg pojazdu,
 • pojemność silnika.

Pakiet OC + AC dla samochodów Mercedes – ile kosztuje w 2021 roku?

Zakup pakietu ubezpieczeniowego OC + AC to bardzo dobry pomysł, który sprawi, że zapewnisz sobie kompleksową ochronę na wypadek najczęściej występujących zdarzeń. Dzięki polisie OC unikniesz konsekwencji finansowych związanych ze spowodowanym przez Ciebie wypadkiem. Z kolei AC pozwoli na otrzymanie odszkodowania wtedy, gdy pojazd zostanie uszkodzony nie z Twojej winy lub skradziony. Bardzo ważna podczas poszukiwań pakietu OC + AC jest świadomość o tym, że autocasco to w pełni dobrowolny produkt, który może być dowolnie kształtowany przez ubezpieczycieli. Oznacza to, że w tej samej cenie możesz uzyskać polisy o różnym zakresie gwarantowanej ochrony. Jeśli więc szukasz najtańszego i możliwie najbardziej rozbudowanego pakietu OC + AC, skorzystaj z naszego kalkulatora OC. Dzięki niemu szybko i bez zbędnych formalności uzyskasz dostęp do spersonalizowanych ofert.

Sprawdź przykładową kalkulację OC + AC dla aut Mercedes

Model Właściciel Ubezpieczyciel Cena OC
Mercedes EQC Bogusław 60 lat, Grom Link4 5182 zł
Mercedes klasy GLC Kasia 35 lat, Opole Uniqa 1484 zł
Mercedes klasy A Marek 20 lat, Zambrów Ergo Hestia 3787 zł

Z pewnością zastanawiasz się skąd aż takie wysokie składki. Otóż ubezpieczenie AC jest bardzo mocno skupione na wszystkich kwestiach związanych z samochodem. Nie powinno więc nikogo dziwić, że Marek z Mercedesem klasy A musi zapłacić aż 3787 zł. W końcu mamy do czynienia z niedoświadczonym kierowcą, który porusza się starym pojazdem. Składka Kasi wynosi 1484 zł, co również jest związane z modelem, rokiem produkcji oraz potencjalnym ryzykiem awarii pojazdu. Największe zaskoczenie budzi OC i AC dla Bogusława, które wynosi aż 5182 zł. Kluczowe w tym wypadku jest to, że kierowca jeździe samochodem elektrycznym. Ubezpieczyciele nie wiedzą jeszcze, jak w ciągu kilku lat, będzie wyglądać użytkowanie takich aut. Na dzisiaj jedno jest pewne – wszelkie naprawy samochodów z napędem elektrycznym są drogie. Oferowanie zaporowych stawek to pewnego rodzaju metoda odstraszania klientów, by nie brać na siebie ryzyka wypłacania wysokich odszkodowań.

Najtańsze OC dla samochodów Mercedes? Tylko w Sieci

W Internecie znajdziesz wiele ciekawych ofert, które będą dopasowane do Twoich wymagań. W zakupie pomoże Ci nasz bezpłatny oraz ogólnodostępny kalkulator OC. Wystarczy tylko, że wypełnisz krótki formularz informacyjny, a system po chwili da Ci dostęp do listy najlepszych ofert. Po wybraniu konkretnej propozycji i przelaniu pieniędzy na konto ubezpieczyciela, na swój adres e-mail otrzymasz umowę oraz wszelkie inne niezbędne dokumenty. Wszystko przebiegnie łatwo i bez wychodzenia z domu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC Mercedes

1. Gdzie znaleźć najtańsze OC dla aut Mercedes?

Najlepiej zajrzeć do Internetu oraz ogólnodostępnego kalkulatora OC. Dzięki temu narzędziu uzyskasz dostęp do najlepszych ofert od renomowanych ubezpieczycieli.

2. Czy kierowcy pojazdów Mercedes płacą najwięcej?

Nie, ale trzeba uczciwie przyznać, że niewiele im brakuje. W III kwartale 2021 roku OC dla aut Mercedes było trzecią najdroższą polisą.

3. Czy wiek samochodu Mercedes ma znaczenie przy wyliczaniu OC?

Tak i to ogromne. Kierowcy, którzy poruszają się starymi samochodami, są traktowani przez ubezpieczycieli jak granat z opóźnionym zapłonem. Ryzyko ich uczestnictwa w wypadku są o wiele większe niż w przypadku nowych samochodów.

Ubezpieczenie Mercedesa – co warto wiedzieć?

 • Mercedes to marka, której historia sięga lat 80. XIX wieku.
 • W III kwartale 2021 roku średnia polisa OC dla pojazdu Mercedes kosztowała 661 zł.
 • W III kwartale najmniej za OC zapłacili posiadacze samochodów marki Toyota (543 zł), a najwięcej BMW (730 zł)
 • Ubezpieczenie OC dla Mercedesa klasy A można kupić już za niecałe 697 zł.
Ilona Walczak
[Głosów: 1 Średnia: 5]