Ilona Walczak

Ilona Walczak | 30 grudnia 2022

Ubezpieczenie OC – Opel Corsa

scrolldown Opel Corsa

Opel Corsa to jeden z samochodów najczęściej spotykanych na polskich drogach. Jest to kompaktowe auto, które można kupić w bardzo przystępnej cenie. Przekonaj się, ile kosztuje utrzymanie tego modelu oraz jak kształtują się składki na ubezpieczenie OC.

Ubezpieczenie OC Opla Corsy – co wpływa na jego cenę?

Trudno jednoznacznie określić, ile dokładnie zapłacisz za ubezpieczenie swojego samochodu. Na wysokość składki wpływają bowiem parametry konkretnego auta, takie jak:

 • marka i model,
 • pojemność i rodzaj silnika,
 • rocznik,
 • przebieg.

To, ile zapłacisz za polisę, zależy także od Twojego wieku, doświadczenia w prowadzeniu pojazdów, dotychczasowej historii ubezpieczeniowej, miejsca zamieszkania. Są to tylko przykładowe czynniki, które towarzystwa biorą pod uwagę przy obliczaniu wysokości składki. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej, a każda firma ubezpieczeniowa może każdą z nich traktować z innym priorytetem.

Ile za ubezpieczenie OC Opla Corsy zapłaci młody kierowca?

Młodzi kierowcy, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia za kółkiem, potencjalnie stwarzają duże zagrożenie na drodze. Brawurowa jazda i skłonność do przekraczania dozwolonej prędkości skutkują tym, że bardzo często są oni sprawcami wypadków i kolizji. Dla towarzystw oznacza to większe prawdopodobieństwo likwidacji szkód. To właśnie z tego powodu ubezpieczenie OC dla osób do 26. roku życia jest zazwyczaj droższe niż dla kierowców starszych.

Zapoznaj się z poniższą symulacją, która uwzględnia kilka ofert w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Została przygotowana dla potencjalnego 22-letniego kierowcy, który ma prawo jazdy od 2 lat i mieszka w Żorach. Jest on właścicielem Opla Corsy D z 2010 roku z silnikiem benzynowym o pojemności 1.2 i mocy 80 KM.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Opla Corsy?
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
777,00 zł*
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
821,00 zł*
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
950,00 zł*
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
1269,00 zł*
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
1301,00 zł*
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Opla Corsy?
Benefia
777,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
mtu24.pl
821,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Balcia Insurance
950,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
1269,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
1301,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 22.12.2022

Powyższe oferty dotyczą pierwszej w życiu polisy. Przy zakupie kolejnego ubezpieczenia młody kierowca może liczyć na nieco niższe składki. Oczywiście pod warunkiem, że jeździ bezszkodowo.

Ile kosztuje ubezpieczenie Opla Corsy dla doświadczonego kierowcy?

Aby przekonać się, jak wiek kierowcy wpływa na wysokość składek OC, porównaj powyższą symulację z ofertami znajdującymi się poniżej. Są to polisy obliczone dla właściciela takiego samego samochodu, jak we wcześniejszym przykładzie, czyli Opla Corsy D z 2010 roku z silnikiem benzynowym o pojemności 1.2 oraz mocy 80 KM. Obliczenia zostały jednak przygotowanego dla kierowcy w wieku 48 lat, który ma prawo jazdy od 30 lat i również jest mieszkańcem Żor. Ubezpieczenie kupuje nieprzerwanie od 20 lat i nie był sprawcą żadnego zdarzenia drogowego.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Opla Corsy?
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
364,00 zł*
TUZ TUW
OC
AC
Assistance
NNW
388,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
410,00 zł*
Generali
OC
AC
Assistance
NNW
422,00 zł*
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
501,00 zł*
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Opla Corsy?
Balcia Insurance
364,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
TUZ TUW
388,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
410,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Generali
422,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
501,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 22.12.2022

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie Opla Corsy?

Najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego ubezpieczenia jest skorzystanie z kalkulatora ofert. Z jego pomocą można szybko i łatwo obliczyć wysokość składki. Wystarczy, że uzupełnisz wszystkie niezbędne dane, a porównywarka przedstawi Ci różne warianty ofert.

Mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą spodziewać się nieco niższych składek niż kierowcy, którzy mieszkają w dużych miastach. Jeśli zależy Ci na tym, aby nie przepłacać za ubezpieczenie, to wybierz samochód z małym silnikiem.

Opel Corsa – ile kosztuje utrzymanie tego samochodu?

Jeśli od niedawna jesteś właścicielem samochodu Opel Corsa lub planujesz jego zakup, to z pewnością zastanawiasz się nad kosztami jego utrzymania. Świetną wiadomością jest to, że jest to auto dość tanie w utrzymaniu. Dowiedz się nieco więcej na temat najczęściej występujących awarii i ile wynosi spalanie w tym modelu.

Opel Corsa – najczęstsze awarie

Opel Corsa to mało awaryjny samochód, a dodatkowo ewentualne serwisowanie zazwyczaj nie jest bardzo drogie. Niektórzy użytkownicy wskazują na problemy z zawieszeniem, które na szczęście można łatwo naprawić nawet we własnym zakresie. Ma ono nieskomplikowaną konstrukcję, co pozwala na bezproblemowe dostanie się do części i ich wymianę. Nowe łączniki stabilizatora kosztują około 60 zł za sztukę, co nie jest dużym wydatkiem. Niekiedy konieczna jest wymiana wahaczy, a ich cena nie powinna być wyższa niż 200 zł.

Użytkownicy Opla Corsy mogą mieć problem z przekładnią kierowniczą. Jej regeneracja to koszt około 800-1000 zł. Jest to jednak awaria, która zdarza się stosunkowo rzadko.

Opel Corsa – jakie ma spalanie?

Opel Corsa to bez wątpienia ekonomiczny samochód. Świadczy o tym jego spalanie, które wynosi średnio 6,8 l na 100 km. Dotyczy to aut wyposażonych w silniki benzynowe 1.2 o mocy 80 KM.

Jakiego Opla Corsę warto wybrać?

Biorąc pod uwagę spalanie, awaryjność, dostępność części oraz koszty ubezpieczenia OC, najlepszym wyborem będzie Opel Corsa D z silnikiem benzynowym o pojemności 1.2 i mocy 80 KM. Jazda nim jest komfortowa, a duży wybór ofert dostępnych na rynku sprawia, że można znaleźć ten samochód w atrakcyjnej cenie.

OC i AC dla Opla Corsy w pakiecie – czy warto się na nie zdecydować?

AC, w przeciwieństwie do OC, jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Zakres ochrony może być zróżnicowany. Warto jednak pomyśleć nad zakupem AC, gdyż polisa ta zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku częściowej lub całkowitej szkody oraz kradzieży pojazdu. Nie ma znaczenia, kto był sprawcą zdarzenia. Ubezpieczenie obejmuje bowiem także szkody, które spowodował właściciel pojazdu.

Wspomniany wyżej kierowca z dużym doświadczeniem zapłaciłby za pakiet OC, AC Mini oraz assistance w Link4 tylko 612,81 zł. Jest to więc niewiele wyższa kwota niż w przypadku zakupu samej polisy OC.

Ubezpieczenie OC Opla Corsy – co warto wiedzieć?

 • Wiek i doświadczenie kierowcy to jedne z najważniejszych czynników, które wpływają na cenę polisy OC.
 • Opel Corsa to świetny samochód zarówno dla początkującego, jak i bardziej doświadczonego kierowcy. Dzięki niewielkim wymiarom pojazd doskonale nadaje się przede wszystkim do jazdy po mieście.
 • Utrzymanie Opla Corsy nie jest kosztowne. Wpływa na to niskie spalanie oraz duża dostępność części zamiennych.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC Opla Corsy

 1. Jak sprawdzić dokładny zakres ubezpieczenia AC Opla Corsy?

  Szczegółowe informacje dotyczące konkretnej polisy można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dokument ten zawiera m.in. opis dokładnego zakresu ochrony, sum gwarantowanych czy wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Kupując polisę dla Opla Corsy, zapoznaj się dokładnie z tymi informacjami, aby mieć pewność, że będziesz mógł z niego skorzystać w konkretnej sytuacji.
 2. Czy warto rozszerzyć OC dla Opla Corsy?

  Jeśli chcesz zapewnić dodatkową ochronę swojemu samochodowi Opel Corsa, pomyśl o rozszerzeniu polisy OC. Najczęściej wybierane jest ubezpieczenie szyb oraz opon. W razie ich uszkodzenia ubezpieczyciel pokryje koszty ich naprawy lub wymiany.
 3. Czym jest assistance i czy warto je kupić dla Opla Corsy?

  Jest to ubezpieczenie zapewniające pomoc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Ułatwia kierowcy poradzenie sobie z problemami, jakie mogą mu się przytrafić w trakcie podróży. Zazwyczaj obejmuje przede wszystkim pomoc serwisową, a więc holowanie auta czy wymianę uszkodzonej opony. Warto mieć to ubezpieczenie nawet podróżując tak niezawodnym samochodem jak Opel Corsa.
Ilona Walczak
[Głosów: 1 Średnia: 5]