Ilona Walczak

Ilona Walczak | 29 grudnia 2021

Ubezpieczenie OC i AC dla Forda

scrolldown Ford

Firma Ford to jedna z głównych amerykańskich marek zajmujących się szeroko rozumianą produkcją samochodów osobowych. Ford jest marką traktowaną przez wielu kierowców jak legenda, która w znacznej mierze przyczyniła się do dynamicznego rozwoju motoryzacji. Pierwszy samochód wyprodukowany przez firmę zjechał z taśmy produkcyjnej w 1908 roku i był to Ford T. Pomimo upływu wielu lat koncern nie traci na popularności oraz wciąż dostarcza bardzo udane modele samochodów osobowych i nie tylko.

Czy wiesz, że?

Henry Ford, czyli założyciel firmy był znany ze swojej troski o pracowników. Przedsiębiorca oferował swojej załodze płacę dwukrotnie większą od średniej krajowej, skrócony czas pracy, a nawet udział w zyskach firmy. Takie podejście sprawiało, że pracownicy utożsamiali się z marką, byli bardziej zaangażowani i zależało im na osiąganiu coraz lepszych efektów.

Jakie są najpopularniejsze samochody marki Ford?

 • Ford Focus
 • Ford Galaxy
 • Ford Fiesta
 • Ford C-MAX
 • Ford Mondeo
 • Ford Mustang
 • Ford S-MAX
 • Ford Fusion
 • Ford Escort
 • Ford Ka
 • Ford Transit

Dlaczego Ford cieszy się tak dużą popularnością?

Najważniejsze, co sprawia, że pojazdy marki Ford są wciąż tak chętnie wybierane przez kierowców na całym świecie to dostosowywanie aut do potrzeb użytkowników. Firma niemal od zawsze zwracała dużą uwagę na wygodę oraz praktyczny charakteru jej pojazdów. Samochody znane są również z wytrzymałości oraz niezawodności. To z kolei sprawia, że wiele osób, które szuka auta dla rodziny, swoje pierwsze kroki kieruje właśnie do salonu Forda. Jeśli chodzi o Polskę, to ciężko przejechać przez jedno większe skrzyżowanie, na którym nie znalazłby się samochód marki Ford.

Ile średnio kosztuje ubezpieczenie OC samochodu Ford?

Analiza danych pochodzących z trzech kwartałów 2021 roku jasno pokazuje, że średnia cena OC dla samochodu marki Ford wynosiła:

 • I kwartał 2021 – 606 zł,
 • II kwartał 2021 – 604 zł,
 • III kwartał 2021 – 595 zł.

Z powyższych danych można więc łatwo wyliczyć, że średnia roczna składka za samochód marki Ford w 2021 roku wynosiła około 602 zł.

Ubezpieczenie OC Ford a inne marki

W III kwartale 2021 roku ubezpieczenie OC dla auta Ford była piątą co do wysokości polisą komunikacyjną i wynosiło około 595 zł. Drożej było tylko dla właścicieli samochodów Peugeot (598 zł), Volkswagen (600 zł), Audi (660 zł) i BMW (730 zł).

Marka Średnia cena w III kwartale 2021 roku
Toyota 543 zł
Skoda 545 zł
Citroen 570 zł
Renault 572 zł
Fiat 573 zł
Opel 589 zł
Ford 595 zł
Peugeot 598 zł
Volkswagen 600 zł
Audi 660 zł
BMW 730 zł

Jeśli chodzi o marki, które okazały się najtańsze dla kierowców w kontekście ubezpieczenia OC to niezmiennie były to Toyota (543 zł), Skoda (545 zł) oraz Citroen (570 zł). Takie rozmieszczenie na podium jest już pewnego rodzaju standardem. Zmieniają się tylko pozycje, ale od wielu lat za najtańsze uchodzą właśnie te trzy marki. Czasami na podium do „strefy medalowej” wskakuje również Renault, dla którego OC w III kwartale kosztowało średnio 572 zł.

Przykład 65-letni kierowca zamieszkały w Woli Rędzińskiej w województwie małopolskim, chce wykupić pakiet OC + AC dla swojego Forda Focusa z 2005 roku w dieslu o pojemności silnika 1560 cm3. Co ważne, kierowca ma prawo jazdy od 1981 roku, od co najmniej 10 lat wykupuje OC oraz nigdy nie zgłaszał żadnych szkód. Najtańszą ofertę, dzięki kalkulatorowi OC znalazł w firmie Trasti (432 zł). Zaraz po niej ciekawą propozycją był pakiet z BeeSafe (433 zł). Najdroższe polisy czekały na kierowcę w towarzystwie MTU (660 zł).

Ile kosztuje najtańsze OC dla samochodu marki Ford w roku 2021?

W tej sytuacji bardzo ważna jest indywidualna sytuacja każdego kierowcy. Zazwyczaj ceny ubezpieczenia dla pojazdów Ford plasują się na środku listy, jeśli chodzi o wysokość składki, dlatego młodzi kierowcy nie powinni zbytnio bać się kalkulacji polisy. Żeby lepiej zobrazować Ci, jak mogą różnić się składki dla poszczególnych kierowców i pojazdów przygotowaliśmy tabelkę z przykładowymi kalkulacjami.

Kierowcy:

 • Tomek z Chorzowa, 35 lat, Ford Focus z 2005 roku, diesel 1560 cm3
 • Zofia z Warszawy, 60 lat, Ford Mondeo z 2003 roku, benzyna 1798 cm3
 • Jakub z Olsztynka, 40 lat, Ford C-MAX z 2018 roku, diesel 1498 cm3
Model Właściciel Ubezpieczyciel Cena OC
Ford C-MAX Jakub z Olsztynka, 40 lat BeeSafe 400 zł
Ford Mondeo Zofia z Warszawy, 60 lat BeeSafe 402 zł
Ford Focus Tomek z Chorzowa, 35 lat BeeSafe 441 zł

Z powyższej tabeli jasno widać, że najlepsze oferty OC dla kierowców, którzy poruszają się pojazdami marki Ford, ma towarzystwo BeeSafe. Ze względu na wiek pojazdu oraz małą miejscowość najmniej musi zapłacić Jakub z Olsztynka (400 zł), zaraz po nim jest jednak Zofia z Warszawy, której OC również nie należy do najdroższych (402 zł). W jej przypadku wiek działa na obniżenie składek, ale miejsce zamieszkania już nie. Najwięcej przyszło zapłacić Tomkowi z Chrzanowa (441 zł). Jego samochód ma duży silnik i nie jest już najmłodszy, co mogło mieć wpływ na kalkulację OC dla tego kierowcy.

Z czego wynikają różnice w cenach OC?

Ubezpieczyciele korzystają ze specjalnego algorytmu, którego zadaniem jest oszacowanie realnego ryzyka, jakie wiąże się z objęciem ochroną danego kierowcy. Żeby jednak możliwa była rzetelna kalkulacja, potrzebne są dane dotyczące kierowcy oraz jego pojazdu. To właśnie dlatego przy kontakcie z towarzystwem ubezpieczeniowym niemal zawsze jesteś proszony o podanie informacji takich jak:

 • wiek,
 • miejsce zamieszkania,
 • stan cywilny,
 • dzietność,
 • historia ubezpieczeniowa,
 • rok produkcji pojazdu
 • przebieg pojazdu,
 • pojemność silnika.

Analiza tych danych pozwala systemowi na dopasowanie odpowiedniej oferty adekwatnej do ryzyka, jakie wiąże się ubezpieczeniem konkretnego kierowcy.

Ile zapłacisz za najtańszy pakiet OC + AC dla samochodu marki Ford?

Połączenie ubezpieczeń OC i AC w jednym pakiecie to bardzo dobry pomysł ze względu na szeroki zakres ochrony, jaki zyskujesz. Dzięki takiej kombinacji nie będziesz musiał obawiać się finansowych konsekwencji spowodowanych przez siebie wypadków, ale i otrzymasz pomoc, gdy Twój samochód zostanie skradziony lub uszkodzony. Staraj się jednak nie wybierać emocjonalnie i porównaj ze sobą, chociaż kilka ofert. Ubezpieczenie AC jest bowiem dobrowolne i towarzystwa mogą swobodnie kształtować zakres gwarantowanej przez siebie ochrony. Czasami więc w tej samej cenie możesz uzyskać dwa całkowicie różne produkty.

Sprawdź najtańsze pakiety OC + AC dla pojazdów marki Ford. W poniższej kalkulacji zestawiliśmy propozycje ubezpieczalni dla kierowców, którzy wcześniej szukali tylko OC.

Model Właściciel Ubezpieczyciel Cena OC
Ford C-MAX Jakub z Olsztynka, 40 lat BeeSafe 435 zł
Ford Mondeo Zofia z Warszawy, 60 lat BeeSafe 437 zł
Ford Focus Tomek z Chorzowa, 35 lat BeeSafe 476 zł

Ceny pakietów ułożyły się tak samo, jak w przypadku samego OC. Znowu najmniej zapłaci Jakub z Olsztynka z najmłodszym samochodem (435 zł), potem mamy Zofię z Warszawy (437 zł) i na końcu z najdroższym pakietem OC + AC uplasował się Tomek z Chorzowa (476 zł). Dla ubezpieczalni bardzo ważny w kontekście polisy AC jest rok produkcji samochodu, co widać bardzo dobrze w powyższej kalkulacji.

Znajdź najtańsze OC dla samochodu marki Ford

Niemal każdemu kierowcy zależy na tym, by jego OC było funkcjonalne, ale przede wszystkim możliwie tanie. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszego kalkulatora OC. Dzięki niemu szybko i bez zbędnych komplikacji uzyskasz dostęp do szeregu ofert ubezpieczeniowych, które są skrojone na Twoją miarę. Wystarczy tylko, że wypełnisz krótki formularz, by po chwili otrzymać kilkanaście propozycji OC posegregowanych pod kątem ceny, popularności itp. Gdy już wybierzesz swoją polisę, będziesz mógł dokonać szybkiej płatności, a po niej na Twój adres e-mail zostaną przesłane wszystkie niezbędne dokumenty. Cały proces zakupu nowego OC zajmie Ci dosłownie chwilę.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC dla pojazdów marki Ford

1. Gdzie szukać najtańszego OC dla auta Ford?

Obecnie najkorzystniejsze oferty znajdziesz w Internecie. Skorzystaj z kalkulatora OC, dzięki któremu uzyskasz szybki dostęp do wielu ofert pasujących do tego, czego oczekujesz.

2. Czy ubezpieczenie OC dla samochodu Ford jest drogie?

Raczej nie. W roku 2021 wysokość składek za polisę OC znajdowała się mniej więcej pośrodku względem innych marek. Można więc powiedzieć, że ceny w obecnej chwili są umiarkowane.

3. Czy mieszkaniec małego miasta zapłaci mniej za OC dla pojazdu Ford?

To zależy. Miejsce zamieszkania jest ważne w kontekście wyliczania składek, ale największe znaczenie ma wiek kierowcy oraz rok produkcji samochodu. Prawdą jest jednak fakt, że mieszkańcy największych miast płacą wysokie składki.

Ubezpieczenie Forda – co warto wiedzieć?

 • W III kwartale 2021 roku średnia polisa OC dla pojazdu Ford kosztowała 602 zł.
 • W III kwartale najmniej za OC zapłacili posiadacze samochodów marki Toyota (543 zł), a najwięcej BMW (730 zł).
 • Ubezpieczenie OC dla auta Ford Focus można kupić już za 432 zł.

Ilona Walczak
[Głosów: 1 Średnia: 5]