Piotr Nowik

Piotr Nowik | 23 czerwca 2023

Ubezpieczenie OC – Audi A4

scrolldown Audi A4

Audi A4 jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów w Polsce. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za niezawodność. Pierwsza generacja tego modelu pojawiła się na rynku w 1994 rok. Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie OC Audi A4? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC Audi A4?

Zakres ubezpieczenia OC regulują przepisy prawa, dlatego każda polisa zapewnia taką samą ochronę. Oferty proponowane przez towarzystwa różnią się jednak cenami, dlatego nie warto przepłacać. To, ile zapłacisz za ubezpieczenie swojego samochodu, zależy w dużej mierze od jego:

 • modelu,
 • marki,
 • rocznika,
 • rodzaju silnika,
 • pojemności silnika.

Towarzystwa biorą pod uwagę także wiek i doświadczenie kierowcy, jego dotychczasową historię ubezpieczenia i miejsce zamieszkania. Trudno jest więc jednoznacznie określić, ile zapłacisz za ubezpieczenie OC Audi A4. Możesz jednak porównać przygotowane symulacje ofert dla młodego i nieco bardziej doświadczonego kierowcy. Dzięki nim sprawdzisz, w jaki sposób kształtują się stawki za OC.

Ubezpieczenie OC Audi A4 – ile kosztuje dla początkującego kierowcy?

Wiek kierowcy to jeden z kluczowych parametrów, który wpływa na cenę ubezpieczenia. Młodzi kierujący, którzy dopiero od niedawna mają prawo jazdy, muszą liczyć się z wyższymi składkami. Według statystyk są oni bardziej skłonni do brawurowej jazdy, co skutkuje tym, że stanowią większe zagrożenie na drodze.

Poniżej znajdziesz symulację ubezpieczenia Audi A4 B8 z 2008 roku z silnikiem diesla 2.0 TDI o mocy 120 KM w sedanie. Została ona przygotowana dla 21-letniego kierowcy z Rzeszowa, który prawo jazdy ma od roku.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Audi A4?
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
924,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
1026,00 zł*
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
1147,00 zł*
You Can Drive
OC
AC
Assistance
NNW
1324,00 zł*
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
1489,00 zł*
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Audi A4?
Link4
924,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
1026,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
1147,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
You Can Drive
1324,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
mtu24.pl
1489,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 23.06.2023 r.

Powyższe oferty dotyczą kierowcy, który po raz pierwszy kupuje ubezpieczenie OC. Za bezszkodową jazdę można uzyskać zniżki, które znacząco obniżają składkę w przyszłości.

Ile za polisę OC Audi A4 zapłaci doświadczony kierowca?

Doświadczeni kierowcy, którzy mają prawo jazdy od wielu lat i jeżdżą bezpiecznie, według statystyk zdecydowanie rzadziej są sprawcami wypadków czy kolizji. Dzięki temu towarzystwa ubezpieczeniowe często proponują im atrakcyjne ceny ubezpieczenia OC.

Możesz to samodzielnie sprawdzić, porównując podane wcześniej stawki z tymi, które znajdują się w tabeli poniżej. W tym przypadku symulacja została przygotowana dla 54- letniego kierowcy, który ma prawo jazdy od 30 lat i mieszka w Rzeszowie. Kupuje on ubezpieczenia od ponad 25 lat. Do przygotowania wyliczeń zostało wykorzystane takie samo auto, jak poprzednio, czyli Audi A4 B8 z 2008 roku w sedanie, wyposażone w silnik diesla 2.0 i 120 KM.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Audi A4?
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
442,00 zł*
TUZ TUW
OC
AC
Assistance
NNW
478,00 zł*
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
505,00 zł*
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
550,00 zł*
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
614,00 zł*
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Audi A4?
Benefia
442,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
TUZ TUW
478,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Balcia Insurance
505,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
550,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
614,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 23.06.2023 r.

Jak widzisz, wysokość składek jest zdecydowanie niższa niż w przypadku niedoświadczonego kierowcy. Weź pod uwagę to, że zostały one wyliczone przy założeniu, że ta osoba jeździ bezszkodowo i nie miała przerw w kupowaniu polis OC.

Najtańsze ubezpieczenie OC Audi A4 – gdzie kupić?

Trudno jest jednoznacznie wskazać ubezpieczyciela oferującego najtańsze polisy OC. Każdy z nich może brać pod uwagę inne parametry, które wpływają na wysokość składki. Widać to wyraźnie w  powyższych symulacjach. Młody kierowca najtańsze ubezpieczenie OC znajdzie w innych towarzystwach niż osoba doświadczona.

Za ubezpieczenie Audi A4 kierowca, który jeździ bezszkodowo od wielu lat i mieszka w małej miejscowości, może zapłacić mniej niż 400 zł. Na niższe składki mogą także liczyć właściciele pojazdów z mniejszymi silnikami.

Najlepszym sposobem na znalezienie najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia OC jest skorzystanie z porównywarki. Wystarczy, że uzupełnisz w niej niezbędne dane dotyczące samochodu oraz kierowcy, a otrzymasz oferty różnych towarzystw.

Ile kosztuje utrzymanie Audi A4?

Każdy właściciel samochodu ponosi wydatki związane nie tylko z zakupem ubezpieczenia. Istotne są również koszty ewentualnych napraw oraz zakupu paliwa. Warto więc wiedzieć, jakie awarie najczęściej zdarzają się w Audi A4 oraz ile wynosi spalanie tego modelu.

Audi A4 – najczęstsze awarie

Audi A4 jest jednym z najchętniej wybieranych samochodów w Polsce głównie ze względu na małą awaryjność. Łatwa dostępność części zamiennych sprawia, że nawet jeśli dojdzie do usterki, to zazwyczaj można ją szybko usunąć. Użytkownicy Audi A4 B8 2.0 TDI, czyli cieszącej się największą popularnością wersji, najczęściej wskazują na następujące usterki:

 • awarie pompowtryskiwaczy i pomp wysokiego ciśnienia,
 • krótka żywotność ksenonów,
 • częste uszkodzenia wahaczy.

Koszty zakupu poszczególnych części zależą przede wszystkim od tego, czy są to oryginalne elementy, czy też zamienniki. Ceny ich wymiany mogą się wahać. Z większymi wydatkami muszą z pewnością liczyć się mieszkańcy dużych miast, którzy korzystają z usług autoryzowanych serwisów.

Ile wynosi spalanie Audi A4?

Model Audi A4 B8 z silnikiem diesla 2.0 TDI 120 KM spala średnio 6,4 l na 100 km. Ten świetny wynik oznacza, że jest to ekonomiczne auto.

Jakie Audi A4 wybrać?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje dotyczące spalania, awaryjności oraz ceny ubezpieczenia OC, zdecydowanie warto kupić wersję Audi A4 B8 z silnikiem diesla o pojemności 2.0 TDI. Jest to auto, które nie tylko świetnie się prezentuje i zapewnia komfortową jazdę, ale także jest ekonomiczne w utrzymaniu. Na rynku można znaleźć wiele ofert sprzedaży tego samochodu. Mimo że jego produkcja została zakończona w 2015 roku, to nadal cieszy się on ogromną popularnością.

Pakiet OC i AC dla Audi A4 – czy to się opłaca?

Ubezpieczenie autocasco jest dobrowolne, dlatego o jego zakupie decyduje właściciel samochodu. Warto jednak zastanowić się nad wyborem AC – zapewnia ono wypłatę odszkodowania w przypadku częściowej lub całkowitej szkody. To oznacza, że właściciel uszkodzonego lub skradzionego auta otrzyma wsparcie finansowe.

Cena ubezpieczenia AC może być różna. Jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie samochodu, to pomyśl o zakupie OC oraz autocasco w pakiecie. Wspomniany już przykładowy kierowca z dużym doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów, wybierając ofertę Link4 na OC, AC Mini, assistance oraz NNW, zapłaciłby 791 zł. Jest to więc niewielka różnica w porównaniu do kosztów samego OC. 

Ubezpieczenie Audi A4 – co warto wiedzieć?

 • Audi A4 to samochód idealny dla każdego, kto szuka auta ekonomicznego, które zapewnia komfort podczas jazdy.
 • Właściciele wersji z pojemnym i mocnym silnikiem muszą liczyć się z wyższymi składkami OC.
 • Kupując OC nie warto przepłacać, bo każde towarzystwo oferuje taki sam zakres ochrony. W znalezieniu najtańszej oferty pomoże wygodny i łatwy w obsłudze kalkulator polis.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie Audi A4

 1. Jak wiek samochodu Audi A4 wpływa na wysokość składki OC?

  Wiek samochodu jest jednym z parametrów branych pod uwagę podczas obliczania składki. Z reguły ubezpieczenie młodszego auta jest tańsze niż w przypadku pojazdów, które mają kilkanaście lat. Jest to związane z ich awaryjnością.
 2. Czy warto rozszerzyć OC dla Audi A4?

  Kierowca, który chce dodatkowo zabezpieczyć swój samochód Audi A4 przed skutkami zdarzeń losowych, może dokupić rozszerzenia do OC. Najczęściej wybierana jest ochrona szyb i opon. Zakres tych rozszerzeń zależy od konkretnego towarzystwa, a wszystkie najważniejsze informacje na ich temat można znaleźć w OWU każdego ubezpieczenia.
 3. Czy zakup assistane dla modelu Audi A4 to dobry pomysł?

  Nawet poruszając się mało awaryjnym samochodem, na drodze mogą przydarzyć się niespodziewane problemy. Ubezpieczenie assistance zapewnia pomoc w wielu sytuacjach. Najczęściej obejmuje ono m.in. holowanie zepsutego samochodu czy podstawienie auta zastępczego.
Piotr Nowik
[Głosów: 2 Średnia: 5]