Ilona Walczak

Ilona Walczak | 30 grudnia 2021

Ubezpieczenie OC i AC dla marki Honda

scrolldown Honda

Honda Motor Co Ltd. to japońska firma, która powstała w 1948 roku. Na początku przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją motocykli i dopiero 15 lat po rozpoczęciu działalności z taśm produkcyjnych zjechał pierwszy samochód ozdobiony logiem Hondy. Późniejsze lata przyniosły firmie bardzo duże uznanie, szczególnie wśród klientów zainteresowanych samochodami kompaktowymi. Flagowe modele Civic i Accord są produkowane do dziś i bez problemu można je spotkać na polskich drogach.

Czy wiesz, że?

Rok po wyprodukowaniu pierwszego samochodu osobowego firma postanowiła wejść na arenę wyścigów i zaangażować się w sporty motorowe. Rok 1965 pokazał, że decyzja o rozpoczęciu produkcji własnych silników i podwozi okazała się słuszna, ponieważ to właśnie wtedy Richie Ginther zdobył pierwsze zwycięzco, otwierając przed japońskim przedsiębiorstwem całkiem nowe możliwości rozwoju.

Jakie modele produkuje Honda?

Ze względu na swoją dosyć bogatą historię japońska firma ma w portfolio naprawdę wiele udanych modeli samochodów. Najpopularniejsze z nich to:

 • Honda HR-V
 • Honda Jazz
 • Honda Prelude
 • Honda Civic
 • Honda Accord
 • Honda City
 • Honda CR-V
 • Honda Legend
 • Honda CRX
 • Honda FR-V
 • Honda Integra

Czy Polacy chętnie jeżdżą samochodami marki Honda?

Tak. Pojazdy tej marki pojawiają się na polskich drogach niemalże w każdym mieście. Dużą popularnością cieszą się zarówno starsze modele, jak i nowe samochody, które bardziej przystają do potrzeb nowoczesnego klienta. Z czego wynika zainteresowanie klientów? Przede wszystkim z legendarnej już jakości wykonania aut tej marki. Jeśli zdecydujesz się na zakup Hondy, to nie musisz obawiać się częstych wizyt u mechanika ani powstawania coraz to nowszych usterek. Co ciekawe, Honda bardzo często wygrywa plebiscyty na najmniej awaryjne auta. Tak duże zaufanie do marki przekłada się na stosunkowo niskie ceny, dostępność części zamiennych i niezbyt kosztowne naprawy.

Ile średnio kosztuje ubezpieczenie samochodu marki Honda?

Chcemy, by podawane przez nas dane były jak najbardziej aktualne, dlatego skupmy się w tym miejscu na średnich składkach OC w III kwartałach 2021 roku. Stawki prezentowały się w następujący sposób:

 • I kwartał 2021 roku – 613 zł
 • II kwartał 2021 roku – 617 zł
 • III kwartał 2021 roku – 621 zł

Jeśli zsumujemy stawki za minione kwartały 2021 roku i podzielimy 3, okaże się, że średnia wysokość składki OC dla samochodu marki Honda wynosiła około 617 zł.

Ubezpieczenie OC Hondy a inne marki

W III kwartale 2021 roku ubezpieczenie OC dla samochodu marki Honda wynosiło 621 zł, co dało jej 18 miejsce na liście najdroższych do objęcia ochroną marek. Dla uściślenia statystyki dotyczą pojazdów 25 najpopularniejszych firm. Oznacza to, że jeśli chodzi o ubezpieczenie Hondy, nie masz co liczyć na tanią polisę, tak jak ma to miejsce w przypadku Dacii (496 zł), Suzuki (507 zł) i Toyoty (543 zł).

Marka Średnia cena OC w III kwartale 2021
Dacia 496 zł
Suzuki 507 zł
Toyota 543 zł
Hyundai 544 zł
Skoda 545 zł
Kia 551 zł
Citroen 570 zł
Nissan 570 zł
Renault 572 zł
Fiat 573 zł
Opel 589 zł
Mitsubishi 590 zł
Ford 595 zł
Peugeot 598 zł
Volkswagen 600 zł
Chevrolet 603 zł
Seat 607 zł
Honda 621 zł
Jeep 625 zł
Mazda 641 zł
Volvo 644 zł
Audi 660 zł
Mercedes-Benz 661 zł
Alfa Romeo 712 zł
BMW 730 zł

Jak widać, na końcu listy nie ma wielkich niespodzianek i znajdują się na nim te sami marki, co zwykle. Najdroższe polisy czekają tradycyjnie już na posiadaczy pojazdów marki BMW (730 zł), Alfa Romeo (712 zł) i Mercedes-Benz (661 zł).

Przykład
58-letni kierowca zamieszkały w Chełmku w województwie małopolskim, chce wykupić OC dla swojej Hondy HR-V z 2016 roku w benzynie o pojemności silnika 1997 cm3. Co ważne, kierowca ma prawo jazdy od 1981 roku, od co najmniej 10 lat wykupuje OC oraz nigdy nie zgłaszał żadnych szkód. Najtańszą ofertę, dzięki kalkulatorowi OC znalazł w firmie BeeSafe (400 zł). Zaraz po niej ciekawą propozycją była polisa z Trasti (426 zł). Najdroższe ubezpieczenie czekało na kierowcę w towarzystwie Uniqa (804 zł).

Ile kosztuje najtańsze OC dla kierowcy samochodu Honda w 2021 roku?

Na ostateczną wysokość opłaty za ubezpieczenie OC składa się oczywiście wiele czynników, o których dowiesz się w dalszej części tekstu. Zależy nam jednak na tym, byś zobrazował sobie, jak duże różnice mogą pojawiać się podczas kalkulacji ubezpieczenia OC dla różnych kierowców. Poniżej znajdziesz pomocne wyliczenia.

Kierowcy:

Adam z Barczewa, 25 lat, Honda Civic z 2007 roku, benzyna 1339 cm3

Tomasz z Torunia, 40 lat, Honda Jazz z 2016 roku, benzyna, 1198 cm3

Janina z Warszawy, 60 lat, Honda CR-V z 2020 roku, benzyna 1498 cm3

Model Właściciel Ubezpieczyciel Cena OC
Honda Jazz Tomasz z Torunia, 40 lat BeeSafe 400 zł
Honda CR-V Janina z Warszawy, 60 lat BeeSafe 416 zł
Honda Civic Adam z Barczewa, 25 lat BeeSafe 575 zł

Jak widzisz, Tomasz z Torunia zapłacił za swoją polisę najmniej (400 zł), a Adam z Barczewa najwięcej (575 zł). Z czego wynika taka różnica? Przede wszystkim z miejsca zamieszkania. Adam miększa w niewielkiej miejscowości, po której porusza się o wiele mniej samochodów niż w przypadku Torunia. Liczy się również wiek oraz doświadczenie za kierownicą. Janina z Warszawy była w środku stawki pomimo tego, że jeździ najnowszym autem. Składki OC w stolicy są jednak zawsze trochę wyższe i dlatego też kobieta nie otrzymała najtańszej propozycji.

Z czego wynika różnica w kalkulacjach OC?

Warto, żebyś wiedział, że ubezpieczyciele korzystają ze specjalnego algorytmu, który ma za zadanie oszacować ryzyko związane z ubezpieczeniem konkretnego kierowcy. To właśnie z tego powodu przed poznaniem dostępnych ofert zawsze jesteś proszony o podanie kilku informacji o sobie oraz pojeździe, którym się poruszasz. Najczęściej potrzebne informacje dotyczą:

 • wieku kierowcy,
 • miejsca zamieszkania,
 • stanu cywilnego,
 • dzietności,
 • historii ubezpieczeniowej,
 • roku produkcji pojazdu
 • przebiegu pojazdu,
 • pojemności silnika.

Dopiero po zebraniu i dogłębnej analizie tych danych możliwa jest rzetelna kalkulacja zgodna z indywidualną sytuacją konkretnego kierowcy.

Ile zapłacisz za najtańszy pakiet OC + AC dla samochodu marki Honda?

Zanim przejdziemy do konkretnych obliczeń warto, byś dowiedział się, jakie korzyści płyną z posiadania pakietu OC + AC. Otóż oba ubezpieczenia gwarantują kompleksową ochronę w sytuacjach kryzysowych. W przypadku OC możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela, gdy spowodujesz groźny wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie. AC z kolei to odszkodowanie w sytuacji, gdy pojazd zostanie uszkodzony lub skradziony.

Ubezpieczenie autocasco jest dobrowolne, co daje duże możliwości w kształtowaniu jego zakresu gwarantowanej ochrony. Dobrze więc będzie, jeśli podczas wyboru konkretnego rozwiązania porównasz je z innymi dostępnymi opcjami. Przyda Ci się do tego nasz kalkulator OC, który szybko i bez zbędnych formalności zaproponuje najlepsze polisy skrojone specjalnie na Twoją miarę.

Sprawdź, ile kosztuje OC + AC dla pojazdów Honda

Model Właściciel Ubezpieczyciel Cena OC + AC
Honda Civic Adam z Barczewa, 25 lat Link4 590 zł
Honda Jazz Tomasz z Torunia, 40 lat Aviva 874 zł
Honda CR-V Janina z Warszawy, 60 lat Aviva 1885 zł

Jeśli chodzi o kalkulacje pakietu ubezpieczeń OC + AC to widać tutaj bardzo dużą rozbieżność. Adam znów musi zapłacić najwięcej (590 zł). Niedaleko za nim jest Tomasz, którego składka wyniosła 874 zł. W przypadku Janiny mamy jednak do czynienia ze skokowym wzrostem wysokości składki (1185 zł). Wynika to przede wszystkim z miejsca zamieszkania. W Warszawie o wiele łatwiej o kolizję, uszkodzenie lub kradzież samochodu. Nie pomógł ani zaawansowany wiek kobiety, ani to, że jeździ zaledwie rocznym pojazdem.

Gdzie szukać najtańszego OC dla samochodu Honda?

W tej kwestii sytuacja nie zmienia się od dobrych kilku lat. Jeśli zależy Ci na tanim ubezpieczeniu od renomowanego towarzystwa, to znak, że powinieneś zajrzeć do Internetu. Wykorzystaj do tego nasz kalkulator OC i znajdź szybko idealne ubezpieczenie. Wystarczy tylko, że wypełnisz krótki formularz informacyjny. Na podstawie danych, które podasz, system wyliczy Ci składkę OC i zaprezentuje wyniki w postaci przejrzystej listy. Co więcej, wybraną polisę będziesz mógł kupić i zapłacić za nią przy pomocy szybkich płatności. Gdy pieniądze trafią już do ubezpieczyciela, na Twój adres e-mail zostanie wysłana umowa oraz inne ważne dokumenty. Cały proces zakupu trwa zaledwie chwilę i nie wymaga wychodzenia z domu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC dla marki Honda

1. Gdzie znaleźć najtańsze OC dla pojazdu Honda?

Najlepszym miejscem jest Internet. Wystarczy tylko, że skorzystasz z naszego kalkulatora OC, by uzyskać dostęp do najlepszych ofert.

2. Czy kierowcy Hondy płacą najwięcej za OC?

Nie, ale trzeba też uczciwie przyznać, że w roku 2021 niewiele im brakowało do niechlubnego najniższego miejsca. W III kwartale tego roku Honda była na 8 miejscu najdroższych do ubezpieczenia marek.

3. Czy miejsce zamieszkania ma znaczenie przy wyliczaniu składki dla pojazdów Honda?

Tak i nie tylko dla samochodów Honda. Im mniejsza miejscowość, tym niższe składki. Wynika to z niewielkiego ruchu oraz niskiego ryzyka kolizji. Najwięcej płacą kierowcy z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa.

Ubezpieczenie Hondy – co warto wiedzieć?

 • W roku 1948 Honda wyprodukowała pierwszy motocykl.
 • Honda jest jedną z popularniejszych marek na polskich drogach.
 • W III kwartale 2021 roku średnia polisa OC dla pojazdu Honda kosztowała 621 zł.
 • W III kwartale najmniej za OC zapłacili posiadacze samochodów marki Dacia (496 zł), a najwięcej BMW (730 zł)
 • Ubezpieczenie OC dla Hondy HR-V można kupić już za 400 zł.
Ilona Walczak
[Głosów: 1 Średnia: 5]