biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Kalkulator OC AXA

15 października 2020 r. nowym właścicielem AXA w Polsce stała się UNIQA. UNIQA to wiodąca marka ubezpieczeniowa w Austrii i jedna z największych grup ubezpieczeniowych, działająca w 18 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Obsługuje aż 10,5 mln klientów. Dzięki połączeniu firm klienci w Polsce otrzymują pełną paletę produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych czy inwestycyjnych. Integracja nie nakłada żadnych dodatkowych obowiązków na klientów. Dotychczasowe umowy ubezpieczenia pozostają aktywne i nie wymagają żadnych zmian.


AXA jest francuskim towarzystwem ubezpieczeniowym sprzedającym polisy, produkty inwestycyjne i emerytalne. Wśród bogatego portfolio znajduje się ubezpieczenie OC, Autocasco, Assistance, NNW, polisy na życie, mieszkaniowe i turystyczne.

AXA informuje na swojej stronie internetowej, że oferuje konkurencyjne ceny polis komunikacyjnych, a na pakiety OC+AC daje dodatkowe rabaty. Nie dziwi zatem, że kierowcy są ciekawi wysokości tych cen i sprawdzają je w kalkulatorze OC AXA.

Kalkulator jest przejrzysty, a na niektóre pytania odpowiada się, wybierając odpowiedni wariant z listy. Jedną z wad formularza jest konieczność wpisania dokładnej daty rejestracji samochodu i przebiegu z dokładnością do 100 km. Nie każdy, kto siedzi wygodnie przed komputerem, zna na pamięć takie dane, a konieczność zejścia do auta może skutecznie zniechęcić do dalszej kalkulacji ceny składki.

Pakiet ubezpieczeń OC/AC w AXA

Jak widać na obrazku, AXA daje możliwość zakupu samego OC lub dwóch wersji pakietu OC+AC. W każdym wariancie znajduje się Zielona Karta i Assistance MIDI.

Kalkulator OC AXA

Dwie najdroższe opcje obejmuję polisę Autocasco. W pakiecie „środkowym” można zmienić obszar ochrony na Europę i sposób likwidacji szkody na ASO, ale spowoduje to podwyższenie ceny. Każdy z pakietów można poszerzyć o polisę NNW dla kierowcy i pasażerów, ubezpieczenie bagażu i opon itd.

Na dole ekranu znajduje się mały przycisk: „Zapisz wyliczenie”. Pozwala on wrócić do kalkulacji, jeżeli z jakiegoś powodu w tej chwili nie chcemy kontynuować.

Jak działa kalkulator OC i AC w AXA?

Jak już zostało wspomniane, kalkulator OC i AC w Allianz jest prostym i przejrzystym formularzem. Należy w nim podać dane pojazdu: model, marka, sposób użytkowania (prywatny, w działalności gospodarczej, jako taksówka itd.) oraz informacje o ubezpieczonym. Zaletą jest możliwość automatycznego pobrania historii z UFG. Dzięki temu właściciel nie musi pamiętać ani ręcznie wpisywać np. liczby szkód na swoim koncie.

Po kliknięciu guzika „Poznaj cenę” wyświetlą się opisy pakietów wraz z cenami. Pakiety można zmodyfikować, dodając dodatkowe opcje, takie jak: ubezpieczenie NNW, pomoc medyczną po wypadku, samochód zastępczy itp. W tym samym oknie pojawi się też sposób płatności za polisę: jednorazowo, w 2 albo 4 ratach.

Jak kupić polisę OC i AC w AXA?

Po zbudowaniu z dostępnych opcji pożądanego pakietu OC+AC i wyboru sposoby płaności, należy kliknąć guzik „Kup teraz”. System przeniesie do podsumowania, gdzie trzeba zaznaczyć zgody (niektóre są dobrowolne), zaakceptować regulamin i potwierdzić, że znane są warunki OWU (OWU można podejrzeć, otwierając link znajdujący się przy oświadczeniu). Po opłaceniu (kartą kredytową, BLIK-iem lub przelewem) polisy, AXA prześle ją na podanego e-maila.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.