3 kroki do atrakcyjnego ubezpieczenia OC

Skoro OC jest obowiązkowe i trzeba je wykupywać, warto korzystać z najatrakcyjniejszych ofert na rynku. Jak ich poszukiwać? To nic trudnego – w tym celu wystarczą tylko 3 kroki, które dokładnie opisujemy w poniższym artykule.

1. Znalezienie najlepszej oferty

Kierowcy, którzy chcą wykupić OC, powinni mieć świadomość, że jest to jedyna na rynku polisa, która pod względem warunków i zakresu ubezpieczenia niczym się nie różni niezależnie od marki towarzystwa i wysokości składki. Skoro przy wyborze znaczenie ma cena, nietrudno dojść do wniosku, że jedyną rozsądną decyzją jest wykupienie najtańszego OC. Pytanie tylko, jak to zrobić, biorąc pod uwagę, że wysokość składki jest różna w każdym towarzystwie, a żeby ją poznać, trzeba wykonać kalkulację. Z pomocą przychodzi dostępna za darmo w Internecie porównywarka OC Ubezpieczamy Auto: https://ubezpieczamy-auto.pl/

Dzięki temu, że porównywarka działa online, można z niej skorzystać bez względu na miejsce pobytu. Aby obliczyć składkę ubezpieczeniową, wystarczy mieć dostęp do urządzenia podłączonego do Internetu. Porównywarka pozwala na wyliczenie ceny OC dla konkretnego kierowcy w wielu towarzystwach za jednym razem. Nie trzeba więc wykonywać kilku czy kilkunastu kalkulacji w różnych firmach, co przekłada się na oszczędność czasu. Z kolei możliwość wyszukania najtańszego OC daje gwarancję oszczędności pieniędzy. W portfelu zostaje nawet kilkaset złotych, bo tyle wynoszą różnice w wysokości składki.

2. Wybór dodatkowych produktów

Mimo że ubezpieczenie OC jest prawnie wymagane, to auta należącego do właściciela polisy nie obejmuje żadną ochroną. Oznacza to, że jeżeli szkoda powstała z innej przyczyny niż wina pozostałych uczestników ruchu drogowego, odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Dlatego warto rozważyć dokupienie innych polis do podstawowego OC, tak aby zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej. To szczególnie istotne w przypadku właścicieli drogich samochodów, które zostały niedawno kupione.

W pakiecie razem z OC często jest dostępne autocasco, czyli najbardziej wartościowe dla kierowców ubezpieczenie, które gwarantuje wypłatę odszkodowania niezależnie od specyfiki i przyczyny danej szkody. Co prawda AC jest dość drogie, bo często kosztuje więcej niż 1000 zł, ale opłaca się je wykupić dla aut w wieku mniej więcej do 10 lat. Kierowcy, którzy często podróżują na dalekich dystansach, powinni zaś rozważyć dobranie znacznie tańszego ubezpieczenia assistance, ponieważ gwarantuje ono wszechstronną pomoc w razie problemów w podróży. Niedużym wydatkiem jest także polisa NNW, która pozwala na otrzymanie odszkodowania za obrażenia cielesne i psychiczne po wypadku.

3. Podpisanie umowy i opłacenie składki

Jeśli wiesz, z jakiej oferty zamierzasz skorzystać, nie pozostaje nic innego jak podpisanie umowy i opłacenie składki. Decydując się na kupno OC przez Internet, umowę trzeba podpisać zdalnie po dostarczeniu jej od listonosza bądź kuriera, a następnie odesłać ją na adres towarzystwa ubezpieczeniowego. Ważną kwestią jest wybór płatności, ponieważ istnieje możliwość rozbicia jej na raty, co wiąże się z podwyższeniem składki o 10-20%. Kierowcy, którzy wykupują OC w innym towarzystwie niż rok wcześniej, muszą natomiast pamiętać o wypowiedzeniu poprzedniej, wygasającej polisy, tak aby nie opłacać dwóch składek jednocześnie, czyli tzw. „podwójnego OC„, jeśli chcesz zgłębić temat wejdź na artykuł https://ubezpieczamy-auto.pl/podwojne-ubezpieczenie-oc/.

Atrakcyjne ubezpieczenie OC – jakie kroki podjąć? 1. Ubezpieczenie OC pod względem warunków i zakresu ubezpieczenia niczym się nie różni niezależnie od marki towarzystwa i wysokości składki. 2. Najlepszym sposobem na znalezienie atrakcyjnego ubezpieczenia samochodu jest sprawdzenie ofert w kalkulatorze OC/AC 3. Warto oprócz podstawowego ubezpieczenia OC dobrać dodatkowe ubezpieczenia np.: autocasco lub nnw, które gwarantują zabezpieczenie w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. 4. Ważną kwestią jest wybór płatności, ponieważ istnieje możliwość rozbicia jej na raty, ale trzeba przy tym pamiętać że cena składki zazwyczaj rośnie.

Stefania Stuglik
[Głosów: 1 Średnia: 5]