biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Wefox - Empowering Insurance

[Głosów: 2 Średnia: 4]

Wefox Insurance to stosunkowo młode towarzystwo ubezpieczeniowe, które istnieje od 2015 roku, a na polskim rynku od 2021 roku. Tak krótki staż nie przeszkodził firmie w zebraniu bardzo pozytywnych opinii od ponad 2 milionów klientów, które przetestowały już ofertę tego ubezpieczyciela w praktyce. Obszar działania Wefox to w obecnej chwili terytorium 8 krajów europejskich: Liechtensteinu, Hiszpanii, Francji, Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Włoch.

Ubezpieczenie samochodu Wefox okazuje się chętnie wybieraną opcją przez kierowców. Przesądza o tym nie tylko bogata oferta Wefox, która jest bardzo konkurencyjna względem innych towarzystw działających na polskim rynku. Zaskakuje również sprawna likwidacja szkód przeprowadzana za pośrednictwem UNEXT Sp. z o.o. – partnera, który reprezentuje ubezpieczyciela w zakresie obsługi klienta. Jego rolą jest również wdrożenie produktów Wefox i współpraca z agentami działającymi w imieniu ubezpieczyciela.

Nadzór nad firmą WEFOX ma Financial Market Authority Liechtenstein, który działa we współpracy z polskim organem nadzoru, jakim jest KNF.

Ubezpieczyciel zapewnia ochronę w zakresie gwarantowanym przez polskie i europejskie prawo, a do dodatkowe opcje polisy, jak chociażby Zielona Karta wymagana w kilku krajach spoza Unii Europejskiej, m.in. w Albanii, Azerbejdżanie, Iranie, Izraelu, Macedonii Północnej, Maroko, Mołdawii, Tunezji, Turcji (tylko część europejska) i Ukrainie

Jej wydanie następuje na specjalny wniosek właściciela polisy i wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 100 zł. Zielona Karta może zostać wydana na okres od 15 dni do końcu okresu ochrony ubezpieczeniowej w ramach ubezpieczenia OC.

Oferta Wefox obejmuje ubezpieczenie autocasco w dwóch wariantach do wyboru:

  • Allrisk AC – szeroki pakiet, który obejmuje nie tylko sam samochód, ale też chociażby ubezpieczenie bagażu. Do wyboru są pakietu Kosztorys, Optimum i Komfort, a za dodatkową opłatą możesz dostać również stałą sumę ubezpieczenia,

  • Smarter Casco – podstawowy pakiet zapewniający ochronę od ryzyk nazwanych, w tym na wypadek działania żywiołów, kradzieży pojazdu lub szkody całkowitej. Klient może wybrać jedno z tych ryzyk w celu otrzymania odszkodowania, jeśli dojdzie do zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową

Zakres ochrony obejmuje m.in. następujące świadczenia pozostające do dyspozycji właściciela samochodu:

  • holowanie pojazdu w Polsce,

  • holowanie pojazdu za granicą,

  • usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia (umowa zakłada konkretną kwotę, która może zostać wykorzystana na usprawnienie pojazdu),

  • pojazd zastępczy po wypadku, kradzieży i awarii (kierowcy przysługuje pojazd zastępczy podobnej klasy, co ten objęty ochroną ubezpieczeniową),

  • holowanie przyczepy,

  • dowóz paliwa,

  • powrót do miejsca zamieszkania lub kontynuacja podróży,

  • telefoniczna pomoc informacyjna,

  • parking,

  • zakwaterowanie w hotelu,

  • opieka nad dziećmi,

  • złomowanie pojazdu,

  • pomoc kierowcy zastępczego,

  • infolinia medyczna,

  • pomoc prawna.

Ubezpieczenie Motor Assistance jest oferowane w czterech pakietach do wyboru: Podstawowy, Standard, Komfort i Super

Polisa obejmuje ochroną kierowcę pojazdu, a także pasażerów, którzy znajdują się w pojeździe wraz z nim. Wysokość odszkodowania zależy od procentowego udziału szkody, który zostaje obliczony w oparciu o tabelę znajdującą się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Jeśli chodzi o szkody na zdrowiu poszkodowanych, Wefox zalicza do nich wszystkie zdarzenia, do których doszło w związku z użytkowaniem samochodu. Mowa tu zatem nie tylko o poruszaniu się, ale też wsiadaniu/wysiadaniu, załadunku/rozładunku, jak również postoju i zatrzymaniu się. W kontekście śmierci osób objętych ochroną w ramach polisy, odszkodowanie zostanie wypłacone nie tylko za szkodę powstałą bezpośrednio w momencie zdarzenia, ale też do 2 lat od daty wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.

Zgłoszenie szkody można zrobić:

  • telefonicznie – pod numerem telefonu + 48 22 123 55 55 dostępnym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,

  • online – służy do tego formularz kontaktowy

Pamiętaj, aby zlikwidować szkodę, musisz ją zgłosić w odpowiednim terminie. Masz na to 5 dni roboczych od momentu zauważenia szkody, o ile doszło do niej na terenie Polski. Szkody powstałe za granicą należy zgłosić do 5 dni od przekroczenia polskiej granicy. Jeśli zgłaszasz kradzież pojazdu, masz na to 2 dni od momentu zauważenia, że doszło do takiej szkody

Służą do tego dwa kanały komunikacji:

  • telefon – pod numerem 22 123 55 55 można porozmawiać z konsultantem, który przyjmie wniosek o wypowiedzenie umowy ubezpieczeniowej,

  • formularz online – proces polega na wypełnieniu kilku danych i załączeniu wypełnionego wniosku o wypowiedzenie umowy.

Ubezpieczyciel będzie się z Tobą kontaktować, jeśli zajdą jakieś okoliczności wymagające dodatkowego wyjaśnienia. O ile wniosek przejdzie weryfikację bez żadnych problemów, w ciągu 30 dni szkoda powinna zostać zlikwidowana, a ewentualne odszkodowanie trafić na Twoje konto.

Jeśli chcesz odstąpić od umowy zawartej na odległość, masz na to 30 dni jej zawarcia. Poza tym umowę można wypowiedzieć w ściśle określonych sytuacjach, m.in. po zakończeniu okresu wypowiedzenia, w sytuacji podwójnego ubezpieczenia czy po zarejestrowaniu auta za granicą.

Obsługę klientów w tym zakresie prowadzi generalny partner Wefox Insurance – grupa UNEXT. Aby zgłosić sprzedać samochodu, możesz:

  • zadzwonić pod numer 22 123 55 55,

  • skorzystać z formularza online.

Mimo wszystko ubezpieczycielowi udało się pozytywnie zapisać w pamięci klientów. Na pewno ma w tym udział bogata oferta Wefox, która zakłada korzystne pakiety nieobligatoryjnych polis komunikacyjnych, które można elastycznie rozszerzać, aby jak najlepiej spełniały potrzeby klientów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.