Średnie ceny OC w Żywcu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Żywcu

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Żywcu może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Żywcu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Żywcu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka samochodu. Jak dużo może kosztować więc polisa OC w Żywcu? Prześledziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Żywcu.

  • Audi – 509 zł
  • BMW – 449 zł
  • Fiat – 393 zł
  • Ford – 429 zł
  • Opel – 429 zł
  • Renault – 428 zł
  • Skoda – 494 zł
  • Toyota – 459 zł
  • Volkswagen – 402 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Kierowca pojazdu ma szansę kupić polisę OC w Żywcu znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez zestawienia jej z propozycjami innych firm. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Żywcu za cenę nawet kilkukrotnie większą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej polisy OC w Żywcu pomoże nasz darmowy kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut obliczy on wysokość składki w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być zmieniany do wymogów posiadacza auta. Ważne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć właściwy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]