Średnie ceny OC w Zamościu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Zamościu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Towarzystwa mogą jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe czynniki, wpływające na składkę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być spore. Co więcej, nawet polisa OC w Zamościu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Zamościu o ponad 100 zł.

Tanie OC w Zamościu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka auta. Ile kosztuje więc obowiązkowe ubezpieczenie w Zamościu? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Zamościu.

  • Audi – 423 zł
  • BMW – 517 zł
  • Fiat – 410 zł
  • Ford – 429 zł
  • Opel – 365 zł
  • Renault – 327 zł
  • Skoda – 413 zł
  • Toyota – 377 zł
  • Volkswagen – 423 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Kierowca pojazdu może znaleźć ubezpieczenie OC w Zamościu jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami pozostałych firm. Jedno towarzystwo może zaoferować polisę OC w Zamościu za cenę nawet dwa razy większą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej propozycji OC w Zamościu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil obliczy on cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do oczekiwań kierowcy. Istotne, by w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]