Średnie ceny OC w Pruszkowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Pruszkowie

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony w każdym towarzystwie jest identyczny. Towarzystwa mają prawo jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Są oczywiście standardowe elementy, wpływające na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być spore. Ponadto, nawet polisa OC w Pruszkowie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Pruszkowie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Pruszkowie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka pojazdu. Ile kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Pruszkowie? Sprawdziliśmy, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Pruszkowie.

  • Audi – 573 zł
  • BMW – 588 zł
  • Fiat – 449 zł
  • Ford – 509 zł
  • Opel – 491 zł
  • Renault – 502 zł
  • Skoda – 491 zł
  • Toyota – 469 zł
  • Volkswagen – 462 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Kierowca auta ma szansę kupić ubezpieczenie OC w Pruszkowie znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może przedstawić ubezpieczenie OC w Pruszkowie za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej propozycji OC w Pruszkowie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę chwil skalkuluje on wysokość składki w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań posiadacza auta. Istotne, aby w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]