Średnie ceny OC w Zielonej Górze – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Zielonej Górze

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe elementy, wpływające na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miastami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet polisa OC w Zielonej Górze może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może podnieść lub obniżyć cenę OC w Zielonej Górze o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Zielonej Górze – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka samochodu. Ile może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Zielonej Górze? Sprawdziliśmy, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Zielonej Górze.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 441 zł
  • Ford – 379 zł
  • Opel – 503 zł
  • Renault – 508 zł
  • Skoda – 467 zł
  • Toyota – 463 zł
  • Volkswagen – 449 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Posiadacz samochodu ma możliwość wyszukać ubezpieczenie OC w Zielonej Górze znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Zielonej Górze za cenę nawet kilkukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Zielonej Górze pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka chwil wyliczy on wysokość składki w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb właściciela pojazdu. Istotne, by w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]