Średnie ceny OC w Zawierciu – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Zawierciu

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Ubezpieczyciele mają prawo jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być znaczące. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Zawierciu może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Zawierciu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Zawierciu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla towarzystwa ma marka pojazdu. Jak dużo może kosztować zatem polisa OC w Zawierciu? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Zawierciu.

  • Audi – 467 zł
  • BMW – 536 zł
  • Fiat – 373 zł
  • Ford – 428 zł
  • Opel – 453 zł
  • Renault – 428 zł
  • Skoda – 473 zł
  • Toyota – 413 zł
  • Volkswagen – 413 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Właściciel auta ma szansę kupić polisę OC w Zawierciu znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaproponować ubezpieczenie OC w Zawierciu za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej polisy OC w Zawierciu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut skalkuluje on wysokość składki w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów posiadacza auta. Ważne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]