Średnie ceny OC w Krakowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Krakowie

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte elementy, wpływające na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet polisa OC w Krakowie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Krakowie o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Krakowie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka samochodu. Jak dużo kosztuje więc ubezpieczenie OC w Krakowie? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Krakowie.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 387 zł
  • Ford – 429 zł
  • Opel – 449 zł
  • Renault – 395 zł
  • Skoda – 431 zł
  • Toyota – 449 zł
  • Volkswagen – 410 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Kierowca auta może wyszukać polisę OC w Krakowie jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami pozostałych firm. Jeden ubezpieczyciel może przedstawić polisę OC w Krakowie za cenę nawet kilkukrotnie większą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Krakowie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil obliczy on wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów posiadacza auta. Istotne, by w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i niska cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]