Średnie ceny OC w Przemyślu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Przemyślu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Ubezpieczyciele mogą jednak określać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte czynniki, mające wpływ na składkę OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Przemyślu może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta może zmienić cenę ubezpieczenia OC w Przemyślu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Przemyślu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka samochodu. Jak dużo może kosztować więc polisa OC w Przemyślu? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Przemyślu.

  • Audi – 456 zł
  • BMW – 491 zł
  • Fiat – 404 zł
  • Ford – 431 zł
  • Opel – 408 zł
  • Renault – 389 zł
  • Skoda – 414 zł
  • Toyota – 438 zł
  • Volkswagen – 389 zł

Oczywiście to tylko przykładowe propozycje. Posiadacz pojazdu może znaleźć polisę OC w Przemyślu jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować polisę OC w Przemyślu za cenę nawet kilkukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W zakupie najtańszej oferty OC w Przemyślu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut wyliczy on cenę w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb kierowcy. Ważne, by w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście odpowiednia jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]