Średnie ceny OC w Radomiu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Radomiu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Ubezpieczyciele mają prawo jednak określać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na cenę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Różnice cen między poszczególnymi regionami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Radomiu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Radomiu o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Radomiu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka auta. Ile kosztuje więc obowiązkowe ubezpieczenie w Radomiu? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Radomiu.

  • Audi – 478 zł
  • BMW – 539 zł
  • Fiat – 404 zł
  • Ford – 487 zł
  • Opel – 472 zł
  • Renault – 450 zł
  • Skoda – 430 zł
  • Toyota – 411 zł
  • Volkswagen – 418 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Właściciel auta może znaleźć ubezpieczenie OC w Radomiu jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaproponować ubezpieczenie OC w Radomiu za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W zakupie najtańszej propozycji OC w Radomiu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil skalkuluje on wysokość składki w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań właściciela pojazdu. Istotne, aby w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 3]