Średnie ceny OC we Włocławku – za ile możesz kupić?

Polisa OC we Włocławku

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Towarzystwa mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Są oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być spore. Dodatkowo, nawet polisa OC we Włocławku może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC we Włocławku o ponad 100 zł.

Tanie OC we Włocławku – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka auta. Jak dużo kosztuje więc polisa OC we Włocławku? Sprawdziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów aut we Włocławku.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 407 zł
  • Fiat – 349 zł
  • Ford – 458 zł
  • Opel – 474 zł
  • Renault – 445 zł
  • Skoda – 471 zł
  • Toyota – 449 zł
  • Volkswagen – 457 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Kierowca auta może kupić ubezpieczenie OC we Włocławku jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z propozycjami pozostałych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować ubezpieczenie OC we Włocławku za cenę nawet dwukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W zakupie najtańszej oferty OC we Włocławku pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka chwil skalkuluje on cenę w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do potrzeb posiadacza auta. Istotne, by w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i niska cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 4]