Średnie ceny OC w Wadowicach – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Wadowicach

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Towarzystwa mają prawo jednak określać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta i pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte elementy, wpływające na składkę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela samochodu. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być spore. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Wadowicach może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę OC w Wadowicach o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Wadowicach – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka samochodu. Jak dużo kosztuje więc polisa OC w Wadowicach? Prześledziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów aut w Wadowicach.

  • Audi – 490 zł
  • BMW – 500 zł
  • Fiat – 394 zł
  • Ford – 449 zł
  • Opel – 406 zł
  • Renault – 500 zł
  • Skoda – 428 zł
  • Toyota – 416 zł
  • Volkswagen – 459 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Posiadacz pojazdu ma możliwość kupić ubezpieczenie OC w Wadowicach znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami innych firm. Jeden ubezpieczyciel może przedstawić ubezpieczenie OC w Wadowicach za cenę nawet dwa razy większą niż inny ubezpieczyciel. W zakupie najtańszej oferty OC w Wadowicach pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka chwil obliczy on wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań właściciela pojazdu. Ważne, by w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]