Średnie ceny OC w Sochaczewie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Sochaczewie

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Towarzystwa mogą jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być znaczące. Ponadto, nawet polisa OC w Sochaczewie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Sochaczewie o ponad 100 zł.

Tanie OC w Sochaczewie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka samochodu. Jak dużo kosztuje więc polisa OC w Sochaczewie? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Sochaczewie.

  • Audi – 543 zł
  • BMW – 379 zł
  • Fiat – 368 zł
  • Ford – 472 zł
  • Opel – 432 zł
  • Renault – 411 zł
  • Skoda – 392 zł
  • Toyota – 449 zł
  • Volkswagen – 480 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Kierowca pojazdu ma możliwość kupić ubezpieczenie OC w Sochaczewie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych firm. Jedna firma może zaoferować ubezpieczenie OC w Sochaczewie za cenę nawet dwa razy wyższą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Sochaczewie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę chwil wyliczy on wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb kierowcy. Ważne, by w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]