Średnie ceny OC w Toruniu – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Toruniu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Ubezpieczyciele mogą jednak ustanawiać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet polisa OC w Toruniu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Toruniu o ponad 100 zł.

Tanie OC w Toruniu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka auta. Ile kosztuje więc ubezpieczenie OC w Toruniu? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Toruniu.

  • Audi – 490 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 437 zł
  • Ford – 474 zł
  • Opel – 412 zł
  • Renault – 432 zł
  • Skoda – 474 zł
  • Toyota – 471 zł
  • Volkswagen – 449 zł

Oczywiście to tylko przykładowe propozycje. Właściciel samochodu może wyszukać ubezpieczenie OC w Toruniu znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować polisę OC w Toruniu za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej oferty OC w Toruniu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil skalkuluje on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań kierowcy. Istotne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]