Średnie ceny OC w Tarnowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Tarnowie

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony w każdym towarzystwie jest taki sam. Towarzystwa mają prawo jednak określać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Są oczywiście standardowe czynniki, wpływające na składkę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być spore. Co więcej, nawet polisa OC w Tarnowie może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę OC w Tarnowie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Tarnowie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka pojazdu. Ile może kosztować zatem polisa OC w Tarnowie? Sprawdziliśmy, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Tarnowie.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 496 zł
  • Fiat – 351 zł
  • Ford – 351 zł
  • Opel – 395 zł
  • Renault – 426 zł
  • Skoda – 400 zł
  • Toyota – 409 zł
  • Volkswagen – 445 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Kierowca auta ma możliwość znaleźć ubezpieczenie OC w Tarnowie jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z ofertami pozostałych firm. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Tarnowie za cenę nawet dwa razy wyższą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej propozycji OC w Tarnowie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut obliczy on wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów posiadacza auta. Ważne, aby w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i niska cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]