Średnie ceny OC w Świdnicy – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Świdnicy

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe elementy, mające wpływ na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi regionami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet polisa OC w Świdnicy może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Świdnicy o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Świdnicy – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla towarzystwa może mieć marka pojazdu. Jak dużo kosztuje więc polisa OC w Świdnicy? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów aut w Świdnicy.

  • Audi – 494 zł
  • BMW – 601 zł
  • Fiat – 475 zł
  • Ford – 479 zł
  • Opel – 479 zł
  • Renault – 511 zł
  • Skoda – 426 zł
  • Toyota – 468 zł
  • Volkswagen – 438 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Kierowca samochodu ma możliwość wyszukać polisę OC w Świdnicy znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jedna firma może zaproponować polisę OC w Świdnicy za cenę nawet dwa razy większą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej oferty OC w Świdnicy pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut wyliczy on cenę w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb kierowcy. Istotne, aby w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście dobra jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 2]