Średnie ceny OC w Suwałkach – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Suwałkach

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe czynniki, wpływające na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Suwałkach może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może zmienić cenę polisy OC w Suwałkach o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Suwałkach – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka samochodu. Ile może kosztować więc polisa OC w Suwałkach? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Suwałkach.

  • Audi – 407 zł
  • BMW – 479 zł
  • Fiat – 353 zł
  • Ford – 450 zł
  • Opel – 412 zł
  • Renault – 412 zł
  • Skoda – 486 zł
  • Toyota – 450 zł
  • Volkswagen – 458 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Właściciel pojazdu może wyszukać ubezpieczenie OC w Suwałkach jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami pozostałych towarzystw. Jedna firma może zaoferować polisę OC w Suwałkach za cenę nawet dwukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Suwałkach pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil wyliczy on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań kierowcy. Ważne, aby w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]