Średnie ceny OC w Stargardzie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Stargardzie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Towarzystwa mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe elementy, mające wpływ na cenę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być spore. Dodatkowo, nawet polisa OC w Stargardzie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może podnieść lub obniżyć cenę OC w Stargardzie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Stargardzie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka auta. Ile kosztuje zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Stargardzie? Sprawdziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Stargardzie.

  • Audi – 430 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 482 zł
  • Ford – 465 zł
  • Opel – 449 zł
  • Renault – 422 zł
  • Skoda – 481 zł
  • Toyota – 469 zł
  • Volkswagen – 407 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Posiadacz auta ma możliwość kupić polisę OC w Stargardzie jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami innych towarzystw. Jedno towarzystwo może przedstawić ubezpieczenie OC w Stargardzie za cenę nawet kilkukrotnie większą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej propozycji OC w Stargardzie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil skalkuluje on wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być dopasowywany do potrzeb właściciela pojazdu. Ważne, aby w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i niska cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 2 Średnia: 4]