Średnie ceny OC w Stalowej Woli – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Stalowej Woli

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być znaczące. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Stalowej Woli może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Stalowej Woli o ponad 100 zł.

Tanie OC w Stalowej Woli – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka pojazdu. Jak dużo może kosztować więc ubezpieczenie OC w Stalowej Woli? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów aut w Stalowej Woli.

  • Audi – 407 zł
  • BMW – 512 zł
  • Fiat – 379 zł
  • Ford – 449 zł
  • Opel – 426 zł
  • Renault – 343 zł
  • Skoda – 390 zł
  • Toyota – 373 zł
  • Volkswagen – 370 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Kierowca samochodu ma szansę znaleźć ubezpieczenie OC w Stalowej Woli znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaproponować polisę OC w Stalowej Woli za cenę nawet dwa razy wyższą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej polisy OC w Stalowej Woli pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut obliczy on cenę w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów posiadacza auta. Istotne, by w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]