Średnie ceny OC w Rzeszowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Rzeszowie

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Rzeszowie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Rzeszowie o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Rzeszowie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa może mieć marka samochodu. Jak dużo kosztuje zatem polisa OC w Rzeszowie? Sprawdziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Rzeszowie.

  • Audi – 460 zł
  • BMW – 519 zł
  • Fiat – 371 zł
  • Ford – 431 zł
  • Opel – 420 zł
  • Renault – 402 zł
  • Skoda – 410 zł
  • Toyota – 360 zł
  • Volkswagen – 416 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Kierowca samochodu może kupić ubezpieczenie OC w Rzeszowie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jedno towarzystwo może przedstawić polisę OC w Rzeszowie za cenę nawet kilkukrotnie większą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej oferty OC w Rzeszowie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil skalkuluje on cenę w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb kierowcy. Istotne, by w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać najlepszy zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 3 Średnia: 5]