Średnie ceny OC w Rudzie Śląskiej – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Rudzie Śląskiej

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Są oczywiście standardowe składniki, mające wpływ na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być znaczące. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Rudzie Śląskiej może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę OC w Rudzie Śląskiej o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Rudzie Śląskiej – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa może mieć marka samochodu. Ile kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Rudzie Śląskiej? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Rudzie Śląskiej.

  • Audi – 434 zł
  • BMW – 534 zł
  • Fiat – 414 zł
  • Ford – 387 zł
  • Opel – 445 zł
  • Renault – 381 zł
  • Skoda – 442 zł
  • Toyota – 438 zł
  • Volkswagen – 393 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Kierowca auta ma szansę kupić polisę OC w Rudzie Śląskiej jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez porównania jej z propozycjami pozostałych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może przedstawić polisę OC w Rudzie Śląskiej za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej propozycji OC w Rudzie Śląskiej pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil obliczy on cenę w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb właściciela pojazdu. Istotne, by w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i niska cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]