Średnie ceny OC w Płocku – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Płocku

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Towarzystwa mają prawo jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta i pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe czynniki, wpływające na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość właściciela auta. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być spore. Co więcej, nawet polisa OC w Płocku może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może zmienić cenę ubezpieczenia OC w Płocku o ponad 100 zł.

Tanie OC w Płocku – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka samochodu. Jak dużo może kosztować więc ubezpieczenie OC w Płocku? Prześledziliśmy, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Płocku.

  • Audi – 469 zł
  • BMW – 411 zł
  • Fiat – 402 zł
  • Ford – 434 zł
  • Opel – 445 zł
  • Renault – 450 zł
  • Skoda – 437 zł
  • Toyota – 420 zł
  • Volkswagen – 450 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe oferty. Właściciel pojazdu może znaleźć ubezpieczenie OC w Płocku znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jedno towarzystwo może przedstawić ubezpieczenie OC w Płocku za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Płocku pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę chwil skalkuluje on wysokość składki w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów kierowcy. Ważne, by w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 2]