Średnie ceny OC w Pile – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Pile

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Są oczywiście standardowe elementy, mające wpływ na składkę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Pile może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Pile o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Pile – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka pojazdu. Jak dużo może kosztować zatem polisa OC w Pile? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów aut w Pile.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 532 zł
  • Fiat – 412 zł
  • Ford – 433 zł
  • Opel – 442 zł
  • Renault – 424 zł
  • Skoda – 421 zł
  • Toyota – 484 zł
  • Volkswagen – 407 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Kierowca samochodu ma możliwość kupić polisę OC w Pile jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami innych towarzystw. Jedna firma może zaoferować ubezpieczenie OC w Pile za cenę nawet kilkukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W zakupie najtańszej propozycji OC w Pile pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil wyliczy on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do potrzeb właściciela pojazdu. Ważne, aby w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i niska cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]