Średnie ceny OC w Ostrowie Wielkopolskim – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Ostrowie Wielkopolskim

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak określać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe elementy, wpływające na składkę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być znaczące. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Ostrowie Wielkopolskim może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę OC w Ostrowie Wielkopolskim o ponad 100 zł.

Tanie OC w Ostrowie Wielkopolskim – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka pojazdu. Jak dużo może kosztować więc ubezpieczenie OC w Ostrowie Wielkopolskim? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów aut w Ostrowie Wielkopolskim.

  • Audi – 464 zł
  • BMW – 539 zł
  • Fiat – 348 zł
  • Ford – 481 zł
  • Opel – 387 zł
  • Renault – 382 zł
  • Skoda – 441 zł
  • Toyota – 423 zł
  • Volkswagen – 443 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Właściciel samochodu ma szansę znaleźć polisę OC w Ostrowie Wielkopolskim jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Ostrowie Wielkopolskim za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej polisy OC w Ostrowie Wielkopolskim pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut skalkuluje on cenę w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów właściciela pojazdu. Ważne, by w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]