Średnie ceny OC w Opolu – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Opolu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Towarzystwa mogą jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Są oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet polisa OC w Opolu może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Opolu o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Opolu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka samochodu. Jak dużo kosztuje więc polisa OC w Opolu? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów aut w Opolu.

  • Audi – 450 zł
  • BMW – 426 zł
  • Fiat – 379 zł
  • Ford – 445 zł
  • Opel – 412 zł
  • Renault – 337 zł
  • Skoda – 431 zł
  • Toyota – 374 zł
  • Volkswagen – 421 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Posiadacz auta może wyszukać polisę OC w Opolu znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych towarzystw. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Opolu za cenę nawet dwa razy większą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej propozycji OC w Opolu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka chwil obliczy on wysokość składki w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań posiadacza auta. Istotne, by w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 2 Średnia: 4.5]