Średnie ceny OC w Oleśnicy – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Oleśnicy

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Towarzystwa mają prawo jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta i pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe elementy, wpływające na składkę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być znaczące. Co więcej, nawet polisa OC w Oleśnicy może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę OC w Oleśnicy o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Oleśnicy – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa ma marka pojazdu. Ile kosztuje zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Oleśnicy? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów aut w Oleśnicy.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 430 zł
  • Ford – 483 zł
  • Opel – 479 zł
  • Renault – 484 zł
  • Skoda – 444 zł
  • Toyota – 457 zł
  • Volkswagen – 451 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Właściciel auta ma możliwość wyszukać polisę OC w Oleśnicy znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jedna firma może zaproponować polisę OC w Oleśnicy za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej propozycji OC w Oleśnicy pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut wyliczy on cenę w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb posiadacza auta. Istotne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]