Średnie ceny OC w Mielcu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Mielcu

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Ubezpieczyciele mają prawo jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe składniki, mające wpływ na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela auta. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być spore. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Mielcu może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Mielcu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Mielcu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka auta. Ile kosztuje zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Mielcu? Przyjrzeliśmy się, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów aut w Mielcu.

  • Audi – 509 zł
  • BMW – 453 zł
  • Fiat – 383 zł
  • Ford – 375 zł
  • Opel – 408 zł
  • Renault – 409 zł
  • Skoda – 412 zł
  • Toyota – 381 zł
  • Volkswagen – 396 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Kierowca auta ma szansę kupić polisę OC w Mielcu znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z propozycjami pozostałych towarzystw. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Mielcu za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W zakupie najtańszej polisy OC w Mielcu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut skalkuluje on wysokość składki w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań kierowcy. Ważne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]