Średnie ceny OC w Łukowie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Łukowie

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustalać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na cenę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza samochodu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet polisa OC w Łukowie może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Łukowie o ponad 100 zł.

Tanie OC w Łukowie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa może mieć marka auta. Jak dużo kosztuje więc obowiązkowe ubezpieczenie w Łukowie? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów pojazdów w Łukowie.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 466 zł
  • Fiat – 389 zł
  • Ford – 395 zł
  • Opel – 448 zł
  • Renault – 409 zł
  • Skoda – 452 zł
  • Toyota – 413 zł
  • Volkswagen – 462 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Kierowca auta ma szansę wyszukać polisę OC w Łukowie jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z propozycjami innych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaproponować polisę OC w Łukowie za cenę nawet dwa razy większą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Łukowie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w parę chwil skalkuluje on cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być dopasowywany do potrzeb właściciela pojazdu. Ważne, by w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać najlepszy zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]