Średnie ceny OC w Łodzi – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Łodzi

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustanawiać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta i pojazdu. Są oczywiście standardowe elementy, wpływające na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Łodzi może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może zmienić cenę polisy OC w Łodzi o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Łodzi – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka pojazdu. Ile może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Łodzi? Sprawdziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów aut w Łodzi.

  • Audi – 318 zł
  • BMW – 476 zł
  • Fiat – 421 zł
  • Ford – 484 zł
  • Opel – 439 zł
  • Renault – 435 zł
  • Skoda – 426 zł
  • Toyota – 447 zł
  • Volkswagen – 379 zł

Oczywiście to tylko przykładowe propozycje. Posiadacz samochodu ma możliwość znaleźć ubezpieczenie OC w Łodzi znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jedno towarzystwo może zaoferować ubezpieczenie OC w Łodzi za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej polisy OC w Łodzi pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka minut obliczy on wysokość składki w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do oczekiwań posiadacza auta. Istotne, aby w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z naszego darmowego kalkulatora OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 6 Średnia: 4.8]