Średnie ceny OC w Lesznie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Lesznie

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Są oczywiście standardowe elementy, wpływające na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość właściciela pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być znaczące. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Lesznie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Lesznie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Lesznie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa może mieć marka samochodu. Jak dużo może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Lesznie? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Lesznie.

  • Audi – 454 zł
  • BMW – 561 zł
  • Fiat – 397 zł
  • Ford – 492 zł
  • Opel – 441 zł
  • Renault – 474 zł
  • Skoda – 434 zł
  • Toyota – 418 zł
  • Volkswagen – 449 zł

Oczywiście to tylko przykładowe propozycje. Kierowca auta może znaleźć ubezpieczenie OC w Lesznie jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z ofertami innych towarzystw. Jedna firma może zaoferować polisę OC w Lesznie za cenę nawet dwukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej oferty OC w Lesznie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut obliczy on wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów kierowcy. Istotne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]