Średnie ceny OC w Legnicy – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Legnicy

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Towarzystwa mogą jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być spore. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Legnicy może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Legnicy o ponad 100 zł.

Tanie OC w Legnicy – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka pojazdu. Ile może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Legnicy? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Legnicy.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 529 zł
  • Fiat – 441 zł
  • Ford – 531 zł
  • Opel – 494 zł
  • Renault – 438 zł
  • Skoda – 479 zł
  • Toyota – 483 zł
  • Volkswagen – 459 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe oferty. Posiadacz pojazdu ma szansę kupić ubezpieczenie OC w Legnicy jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jeden ubezpieczyciel może przedstawić polisę OC w Legnicy za cenę nawet kilkukrotnie większą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Legnicy pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka minut skalkuluje on wysokość składki w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb posiadacza auta. Ważne, aby w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]