Średnie ceny OC w Dąbrowie Górniczej – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Dąbrowie Górniczej

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Towarzystwa mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Są oczywiście standardowe elementy, wpływające na składkę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela auta. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być spore. Co więcej, nawet polisa OC w Dąbrowie Górniczej może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Dąbrowie Górniczej o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Dąbrowie Górniczej – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka pojazdu. Jak dużo kosztuje więc polisa OC w Dąbrowie Górniczej? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów aut w Dąbrowie Górniczej.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 508 zł
  • Fiat – 398 zł
  • Ford – 410 zł
  • Opel – 424 zł
  • Renault – 368 zł
  • Skoda – 439 zł
  • Toyota – 410 zł
  • Volkswagen – 409 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Kierowca pojazdu ma możliwość wyszukać polisę OC w Dąbrowie Górniczej znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez porównania jej z ofertami pozostałych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować ubezpieczenie OC w Dąbrowie Górniczej za cenę nawet kilkukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W zakupie najtańszej polisy OC w Dąbrowie Górniczej pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę chwil skalkuluje on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań posiadacza auta. Ważne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]