Średnie ceny OC w Czerwionce-Leszczynach – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Czerwionce-Leszczynach

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustalać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Czerwionce-Leszczynach może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Czerwionce-Leszczynach o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Czerwionce-Leszczynach – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla towarzystwa ma marka pojazdu. Ile kosztuje więc ubezpieczenie OC w Czerwionce-Leszczynach? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów aut w Czerwionce-Leszczynach.

  • Audi – 450 zł
  • BMW – 497 zł
  • Fiat – 410 zł
  • Ford – 431 zł
  • Opel – 449 zł
  • Renault – 341 zł
  • Skoda – 434 zł
  • Toyota – 460 zł
  • Volkswagen – 398 zł

Oczywiście to tylko przykładowe propozycje. Kierowca samochodu może kupić ubezpieczenie OC w Czerwionce-Leszczynach znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z propozycjami innych firm. Jeden ubezpieczyciel może przedstawić polisę OC w Czerwionce-Leszczynach za cenę nawet dwa razy większą niż pozostałe towarzystwa. W wyborze najtańszej oferty OC w Czerwionce-Leszczynach pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka chwil skalkuluje on cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do wymogów kierowcy. Istotne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i niska cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 2 Średnia: 3.5]