biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Słownik Ubezpieczeniowy

Reasekuracja

Reasekuracja to działanie, które podejmują pomiędzy sobą towarzystwa ubezpieczeniowe. Polega ono na tym, że mogą przekazać część ryzyka innemu ubezpieczycielowi. Dzięki temu, w razie wystąpienia bardzo wysokich szkód, ich sytuacja finansowa pozostaje stabilna. Czy ma to znaczenie również dla klientów kupujących polisy? Sprawdź, co warto wiedzieć o reasekuracji z punktu widzenia ubezpieczającego.

Franszyza redukcyjna

Franszyza redukcyjna to kwota, którą ubezpieczyciel może potrącić z przyznanego odszkodowania. Jej wysokość jest zawsze ustalana i zapisywana w umowie ubezpieczenia. W praktyce oznacza to, że jeśli wartość szkody nie przekroczy tej kwoty, świadczenie nie zostanie wypłacone. Co jeszcze trzeba wiedzieć o franszyzie redukcyjnej?

Ubezpieczenie direct

Ubezpieczenie direct (ang. bezpośredni) – oznacza możliwość zakupu ubezpieczenia na odległość (przez internet lub telefon). Podczas zawierania umowy nie ma konieczności kontaktu z agentem ubezpieczeniowym. Transakcja jest więc znacznie szybsza i wygodniejsza (bez wychodzenia z domu).

Szkoda całkowita

Szkoda całkowita ma miejsce wówczas, gdy uszkodzenie samochodu jest tak duże, iż przywrócenie go do stanu sprzed wystąpienia szkody uznano za ekonomicznie nieuzasadnione.

Ubezpieczenie GAP

Ubezpieczenie GAP (GAP Insurance) pokrywa różnicę pomiędzy kwotą zobowiązania kredytowego np. przy pożyczce samochodowej lub umowie leasingowej, a wysokością otrzymanego odszkodowania ubezpieczeniowego.

scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.