biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Słownik Ubezpieczeniowy

Szkoda całkowita

Szkoda całkowita ma miejsce wówczas, gdy uszkodzenie samochodu jest tak duże, iż przywrócenie go do stanu sprzed wystąpienia szkody uznano za ekonomicznie nieuzasadnione. W jaki sposób ubezpieczyciel określa szkodę całkowitą i co warto o tym wiedzieć?

Reasekuracja

Reasekuracja to działanie, które podejmują pomiędzy sobą towarzystwa ubezpieczeniowe. Polega ono na tym, że mogą przekazać część ryzyka innemu ubezpieczycielowi. Dzięki temu, w razie wystąpienia bardzo wysokich szkód, ich sytuacja finansowa pozostaje stabilna. Czy ma to znaczenie również dla klientów kupujących polisy? Sprawdź, co warto wiedzieć o reasekuracji z punktu widzenia ubezpieczającego.

Franszyza redukcyjna

Franszyza redukcyjna to kwota, którą ubezpieczyciel może potrącić z przyznanego odszkodowania. Jej wysokość jest zawsze ustalana i zapisywana w umowie ubezpieczenia. W praktyce oznacza to, że jeśli wartość szkody nie przekroczy tej kwoty, świadczenie nie zostanie wypłacone. Co jeszcze trzeba wiedzieć o franszyzie redukcyjnej?

Ubezpieczenie direct

Ubezpieczenie direct (ang. bezpośredni) – oznacza możliwość zakupu ubezpieczenia na odległość (przez internet lub telefon). Podczas zawierania umowy nie ma konieczności kontaktu z agentem ubezpieczeniowym. Transakcja jest więc znacznie szybsza i wygodniejsza (bez wychodzenia z domu).

Ubezpieczenie GAP

Ubezpieczenie GAP (GAP Insurance) pokrywa różnicę pomiędzy kwotą zobowiązania kredytowego np. przy pożyczce samochodowej lub umowie leasingowej, a wysokością otrzymanego odszkodowania ubezpieczeniowego.

scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.