Ilona Walczak

Ilona Walczak | 30 grudnia 2022

Ubezpieczenie OC – Skoda Fabia

scrolldown Skoda Fabia

Skoda Fabia to model cieszący się ogromną popularnością wśród polskich kierowców. Czeski koncern rozpoczął produkcję tego samochodu w 1999 roku. W 2021 roku na rynku pojawiła się czwarta generacja tego auta. Jesteś właścicielem Skody Fabia lub planujesz jej zakup? Sprawdź, jakie są koszty utrzymania tego auta oraz zakupu ubezpieczenia OC.

Cena ubezpieczenia OC Skody Fabia – co na nią wpływa?

Marka i model samochodu to tylko jedne z wielu parametrów, które wpływają na cenę ubezpieczenia OC. Musisz pamiętać, że polisa ta jest regulowana przepisami prawa. W praktyce oznacza to, że żadne towarzystwo nie może samodzielnie modyfikować zakresu ochrony. Firmy ubezpieczeniowe mogą jedynie dowolnie kształtować cenę polisy OC.

To, ile zapłacisz za składkę OC dla Twojego samochodu, zależy od wielu czynników. Nie bez znaczenia są: pojemność silnika, jego moc, rok produkcji auta czy aktualny przebieg. Firmy ubezpieczeniowe weryfikują także wiek, doświadczenie i miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Na podstawie tych danych towarzystwa oceniają potencjalne ryzyko spowodowania wypadku lub kolizji.

Każdy ubezpieczyciel może samodzielnie decydować, które czynniki bierze pod uwagę w pierwszej kolejności. To właśnie dlatego ceny ubezpieczeń dla tego samego pojazdu mogą znacząco się od siebie różnić. Przed dokonaniem wyboru warto je porównać za pomocą praktycznego kalkulatora. Przedstawi on najlepsze oferty różnych ubezpieczycieli dla konkretnego kierowcy i samochodu.

Ile wynosi składka OC Skody Fabia dla niedoświadczonego kierowcy?

Wiek kierowcy oraz jego doświadczenie w prowadzeniu pojazdów mają ogromne znaczenie przy szacowaniu ceny polisy. Im młodsza osoba, tym składka jest zdecydowanie wyższa. Wynika to z większego ryzyka ubezpieczeniowego.

Ile zapłaci młoda osoba, która po raz pierwszy kupuje polisę OC? Poniżej znajdziesz kilka przykładowych ofert od różnych towarzystw. Zostały one wyliczone dla potencjalnego 20-letniego kierowcy, mieszkańca Legnicy, który prawo jazdy ma od roku. Jest on właścicielem Skody Fabia III generacji z 2014 roku z silnikiem benzynowym 1.0 i mocy 75 KM.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Skody Fabii?
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
764,00 zł*
Ergo Hestia
OC
AC
Assistance
NNW
847,00 zł*
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
1128,00 zł*
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
1444,00 zł*
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
1523,00 zł*
Ile kosztuje OC dla młodego właściciela Skody Fabii?
Benefia
764,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Ergo Hestia
847,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
1128,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Balcia Insurance
1444,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
1523,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 22.12.2022

Ceny za ubezpieczenie OC dla tak młodej osoby są dość wysokie. Jest to związane z tym, że przy zakupie pierwszego ubezpieczenia kierowca nie ma zgromadzonych zniżek za bezszkodową jazdę.

Ubezpieczenie OC Skody Fabia – ile zapłaci doświadczony kierowca?

Poniżej znajdziesz wyliczenia przygotowane dla 54- letniego kierowcy, który ma prawo jazdy od 20 lat i również mieszka w Legnicy. Kupuje polisy OC już od ponad 15 lat. Oferty dotyczą samochodu Skoda Fabia III generacji z 2014 roku z silnikiem benzynowym 1.0 i mocy 75 KM.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Skody Fabii?
TUZ TUW
OC
AC
Assistance
NNW
387,00 zł*
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
400,00 zł*
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
405,00 zł*
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
587,00 zł*
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
642,00 zł*
Ile kosztuje OC dla doświadczonego właściciela Skody Fabii?
TUZ TUW
387,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Beesafe
400,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Balcia Insurance
405,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
587,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
mtu24.pl
642,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 22.12.2022

Ubezpieczenie dla doświadczonego kierowcy jest o wiele tańsze niż dla młodej osoby. Jeszcze mniej zapłacą mieszkańcy małych miejscowości. Wybierając najlepszą ofertę na OC, nie warto kierować się tylko maksymalnymi zniżkami przyznanymi przez dane towarzystwo. Może okazać się, że inna firma oferuje zdecydowanie korzystniejsze warunki ubezpieczenia.

Jak kupić najtańsze ubezpieczenie OC Skody Fabia?

Jak już wiesz, na cenę ubezpieczenia OC wpływa wiele różnych czynników. Towarzystwa mogę je różnie traktować. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, która firma ubezpieczeniowa zaoferuje Ci najlepszą ofertę. Najlepiej sprawdzić to za pomocą wygodnego kalkulatora.

Narzędzie to przedstawi Ci różne warianty ubezpieczeń. Niektóre z nich są w pakiecie z AC Mini, NNW lub assistance. Po wpisaniu niezbędnych danych otrzymasz listę najlepszych ofert. 

Wspomniany już kierowca z 20-letnim doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów, który nie mieszka w Legnicy, ale w małej podkarpackiej wsi, może kupić OC już za 322 zł w towarzystwie Benefia. Nie można więc jednoznacznie określić, która firma oferuje najtańsze OC. W jego znalezieniu pomoże Ci kalkulator.

Skoda Fabia – ile kosztuje utrzymanie tego samochodu?

Przed zakupem samochodu Skoda Fabia warto dowiedzieć się, ile może kosztować jego utrzymanie. Do ceny ubezpieczenia trzeba także doliczyć koszty paliwa oraz ewentualnych napraw.

Skoda Fabia — najczęstsze usterki

Samochód w dużej mierze bazuje na podzespołach Volkswagena, co sprawia, że nie jest bardzo awaryjny. Jednak – jak w przypadku każdego auta – także ten model także może wymagać naprawy. Najczęściej pojawiające się usterki dotyczą:

 • zatkania pompowtryskiwaczy,
 • uszkodzenia zawieszenia,
 • samoczynnego wyłączania się wspomagania kierownicy,
 • kłopotów ze sterowaniem klimatyzacją.

Skoda Fabia – ile wynosi spalanie w tym modelu?

Skody Fabia III generacji z silnikami benzynowymi spalają od 5,7 do 6,6 l na 100 km. Z kolei wersje wyposażone w silniki diesla pobierają od 5,0 do 5,3 l paliwa na 100 km.

Którą wersję Skody Fabia warto wybrać?

Biorąc pod uwagę atrakcyjne ceny ubezpieczenia OC, niskie spalanie, a także niewielką awaryjność, największą popularnością cieszy się III generacja tego samochodu. Warto wybierać wersje wyposażone w benzynowe silniki o mocy 75 KM i pojemności 1.0. Jest to świetny wybór dla początkujących kierowców oraz doświadczonych osób, które szukają komfortowego, ale ekonomicznego pojazdu.

Czy warto kupić AC dla Skody Fabia?

Zdecyduj się na zakup AC, jeśli chcesz zapewnić optymalną ochronę dla swojego samochodu. Zdecydowanie najtaniej zapłacisz za nie w pakiecie z AC. 40-letni kierowca z 20-letnim stażem w prowadzeniu pojazdów z małej miejscowości za samo OC musi zapłacić co najmniej 329 zł. Jeśli wybierze pakiet z AC Mini, to cena ta wzrasta do 579 . To niewielka różnica, a zapewniana ochrona przyda Ci się w przypadku kradzieży samochodu lub j szkody całkowitej wyrządzonej siłami natury.   

Ubezpieczenie OC Skody Fabii – co warto wiedzieć?

 • Skoda Fabia jest dostępna na rynku w wielu wersjach wyposażenia oraz z różnymi silnikami. Dzięki temu każdy kierowca znajdzie interesujący go model w atrakcyjnej cenie.
 • Kalkulator ofert ubezpieczeń OC jest bardzo łatwy w użyciu. Przy jego pomocy możesz szybko sprawdzić wysokość składek dla pojazdów o różnych parametrach.
 • Dzięki temu, że Skoda Fabia to auto obecne na polskim rynku motoryzacyjnym już od wielu lat, zakup części i ich wymiana nie powinna wiązać się z dużymi kosztami.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC Skody Fabii

 1. OC Skody Fabii — po ilu latach przysługuje zniżka?

  Jeszcze do niedawna większość towarzystw przyznawała 10% zniżki za każdy rok bezszkodowej jazdy. Obecnie firmy ubezpieczeniowe odchodzą od tej praktyki i stosują własne zasady. W niektórych z nich maksymalne zniżki można uzyskać już nawet po 3 latach, a w innych konieczne jest jeżdżenie bezszkodowo przez 10 lat. Zanim kupisz ubezpieczenie dla swojego samochodu Skoda Fabia, to porównaj wcześniej oferty w różnych towarzystwach.
 2. Czy warto wybrać AC Mini Skody Fabia?

  AC Mini to wariant autocasco, który umożliwia wypłatę odszkodowania w przypadku szkody częściowej lub całkowitej oraz kradzieży pojazdu. Obowiązuje ono jednak tylko w ściśle określonych przypadkach, które można sprawdzić w OWU. Jeśli zależy Ci na nieco szerszej ochronie Skody Fabia, pomyśl o wyborze właśnie AC Mini.
 3. Jakie rozszerzenia OC można wybrać dla samochodu Skoda Fabia?

  Rozszerzenie ochrony może obejmować np. szyby oraz opony w samochodzie. Dzięki takiej polisie ubezpieczyciel pokryje wydatki związane z ich naprawą lub wymianą.
Ilona Walczak
[Głosów: 1 Średnia: 5]