Ubezpieczenie OC i AC dla Peugeot

Peugeot to marka motoryzacyjna pochodząca z Francji, której główna działalność skupia się wokół produkcji samochodów osobowych i ciężarowych. Firma może poszczycić się bogatą historią, która sięga aż 1810 roku. Dzisiaj Peugeot to część międzynarodowego koncernu Stellantis z kilkudziesięcioma zakładami produkcyjnymi rozsianymi po całym świecie.

Czy wiesz, że?

W 1930 roku w gazecie Goniec Wielkopolski można było przeczytać o śmiałku z Lyonu, który na swoim motocyklu marki Peugeot postanowił pokonać drogę z Algieru do Elisabetville. Co bardziej zdumiewające, dokonał tego wyczynu, przejeżdżając niemal całą Saharę i był pierwszym człowiekiem, któremu udało się tego dokonać. Od tego czasu człowiek o nazwisku Martineau stał się znaną osobistością i pionierem tego typu podróży.

Jakie są najpopularniejsze samochody marki Peugeot?

Marka Peugeot ze względu na swoją bogatą historią posiada w katalogu naprawdę dużo udanych modeli. Jedne przypadły do gustu międzynarodowym odbiorcom bardziej, a inne mniej, ale każdy z całą pewnością był estetyczny i przyciągał uwagę. Najpopularniejsze modele aut Peugeot to:

 • Peugeot 206
 • Peugeot 306
 • Peugeot 307
 • Peugeot Partner
 • Peugeot 207
 • Peugeot 406
 • Peugeot 508
 • Peugeot Boxer
 • Peugeot 308
 • Peugeot 407

Czy Polacy chętnie kupują pojazdy marki Peugeot?

Tak i co roku udział marki w naszym rodzimym rynku jest coraz większy. W roku 2020 w Polsce sprzedano aż 11 039 nowych egzemplarzy aut tej francuskiej marki. Taka liczba sprawiła, że Peugeot znalazł się na 11 miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC pojazdu marki Peugeot, to w III kwartale 2021 roku w rankingu przeprowadzonym przez Rankomat.pl, który dotyczył najchętniej ubezpieczanych samochodów, Peugeot zajął wysokie 8 miejsce. Najczęściej zgłaszane do polisy OC modele to Peugeot 206, 307 i 407.

Ile średnio kosztuje ubezpieczenie pojazdu marki Peugeot?

Ze względu na fakt, że rok 2021 jeszcze się nie skończył, możemy przeanalizować tylko trzy kwartały, które mamy za sobą. Średnie ceny polis kształtowały się następująco:

 • Kwartał I – 617 zł,
 • Kwartał II – 611,
 • Kwartał III – 598 zł.

Podsumowując te liczby, można łatwo policzyć, że średnia roczna wysokość składki OC na pojazd Peugeot wynosiła około 608 zł.

Ubezpieczenie OC Peugeot a inne marki

Biorąc pod uwagę III kwartał roku 2021, ubezpieczenia marki Peugeot były czwartymi najdroższymi polisami. Średnio za OC dla pojazdu tej marki trzeba było zapłacić 598 zł. Drożej było tylko dla posiadaczy BMW (730 zł), Audi (660 zł) i Volkswagen (600 zł). Dla lepszego zobrazowania różnic w cenach należy wspomnieć o tym, że OC dla auta marki Peugeot było droższe od najtańszej polisy dla samochodu Toyota (543 zł) o 55 zł.

Marka Średnia cena w III kwartale 2021 roku
Toyota 543 zł
Skoda 545 zł
Citroen 570 zł
Renault 572 zł
Fiat 573 zł
Opel 589 zł
Ford 595 zł
Peugeot 598 zł
Volkswagen 600 zł
Audi 660 zł
BMW 730 zł

Jeśli chodzi o pierwsze oraz ostatnie trzy miejsca, to nikogo nie powinno zdziwić takie uplasowanie marek. BWM, Audi i Volkswagen od lat dzierżą niechlubny tytuł najdroższych do ubezpieczenia pojazdów. Z kolei kierowcy, którzy poruszają się pojazdami Toyota, Skoda i Citroen również od kilku dobrych lat mogą cieszyć się najtańszymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

Przykład 40-letni kierowca zamieszkały w Szerzynach w województwie małopolskim, chce wykupić pakiet OC + AC dla swojego Peugeot 206 z roku 2008 w dieslu o pojemności silnika 1398 cm3. Co ważne, kierowca ma prawo jazdy od 2001 roku, od co najmniej 10 lat wykupuje OC oraz nigdy nie zgłaszał żadnych szkód. Najtańszą ofertę, dzięki kalkulatorowi OC znalazł w towarzystwie Link4 (349,79 zł). Zaraz po niej ciekawą propozycją był pakiet z Trasti (393 zł). Najdroższa polisa czekała na kierowcę w towarzystwie TUZ Ubezpieczenia (1083 zł).

Ile kosztuje najtańsze OC dla samochodu Peugeot w 2021 roku?

Wiele w tej kwestii zależy od indywidualnej historii poszczególnego kierowcy. Samochody marki Peugeot nie należą do najtańszych, co przekłada się również na wysokie ceny za ubezpieczenie OC. Młodzi kierowcy mogą więc nie być zadowoleni ze składek, jakie przyjdzie im zapłacić. Poniżej przeprowadziliśmy dla Ciebie kalkulacje dla kilku różnych kierowców poruszających się popularnymi modelami Peugeot – 206, 307 i 508.

Kierowcy:

 1. Michał z Warszawy, 30 lat, Peugeot 206 z 2009 roku, silnik 1360 cm3
 2. Monika z Konina, 45 lat, Peugeot 307 z 2001 roku, silnik, 1360 cm3
 3. Hubert z Opola, 65 lat, Peugeot 508 z 2020 roku, silnik 1598 cm3
Model Właściciel Ubezpieczyciel Cena OC
Peugeot 307 Monika z Konina, 45 lat BeeSafe 406,66
Peugeot 508 Hubert z Opola, 65 lat Trasti 467 zł
Peugeot 206 Michał z Warszawy, 30 lat Trasti 1772 zł

Analiza przeprowadzonych przez nas kalkulacji jasno pokazuje, że najwięcej za swoje OC musi zapłacić najmłodszy kierowca, czyli Michał z Warszawy. Koszt jego polisy OC to aż 1772 zł. Z kolei najmniej za ubezpieczenie przyjdzie zapłacić Monice z Konina (406,66 zł). Z czego wynikają takie różnice? Na pewno z wyżej wspomnianego młodego wieku Michała, stosunkowo dużego silnika o pojemności 1360 cm3 oraz miejsca zamieszkania. W większych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań i Gdańsk ubezpieczenia komunikacyjne są odczuwalnie droższe niż w mniejszych ośrodkach.

Dlaczego ceny polisy OC są tak różne?

Przede wszystkim wynika to z metody wyliczania składek, z jakiej korzystają ubezpieczyciele. Otóż wykorzystują oni do kalkulacji specjalny algorytm, którego zadaniem jest oszacowanie ryzyka wiążącego się z objęciem ochroną danego kierowcy. Żeby jednak algorytm mógł tego dokonać, potrzebne są informacje o kierowcy i jego pojeździe. To właśnie dlatego przed wszelkiego rodzaju kalkulacjami jesteś proszony o wypełnienie krótkiego formularza. Zazwyczaj potrzebne dane to:

 • wiek kierowcy,
 • miejsce zamieszkania,
 • stan cywilny,
 • dzietność,
 • historia ubezpieczeniowa,
 • rok produkcji pojazdu
 • przebieg pojazdu,
 • pojemność silnika.

Po zebraniu tych informacji oraz ich analizie możliwa jest rzetelna kalkulacja polisy komunikacyjnej dla danego kierowcy.

Ile kosztuje pakiet OC + AC dla pojazdu Peugeot w roku 2021?

Tego typu połączenie to bardzo dobry pomysł dla kierowców, którym zależy na kompleksowej ochronie. Dzięki OC unikniesz finansowych konsekwencji spowodowanych przez siebie zdarzeń drogowych, a AC da Ci poczucie bezpieczeństwa na wypadek kradzieży lub zniszczenia pojazdu nie z Twojej winy. Dodatkowym smaczkiem jest to, że w Polsce ubezpieczenie autocasco nie jest obowiązkowe. Daje to towarzystwom ogromne pole do stworzenia ciekawych i funkcjonalnych polis. Z tego też powodu przed ostatecznym wyborem dobrze będzie, jeśli skorzystasz z porównywarki, która zbierze pasujące do Ciebie oferty i przedstawi je w przyjaznej formie.

Dla uproszczenia w poniższej kalkulacji wzięliśmy pod uwagę tych samych kierowców:

Model Właściciel Ubezpieczyciel Cena OC + AC
Peugeot 307 Monika z Konina, 45 lat Link4 424,38 zł
Peugeot 508 Hubert z Opola, 65 lat TUZ Ubezpieczenia 449 zł
Peugeot 206 Michał z Warszawy, 30 lat Trasti 1802 zł

Jak widzisz, Michał z Warszawy znowu musi zapłacić najwięcej, bo aż 1802 zł, co na tle Moniki z Konina (424 zł) wydaje się niewiarygodnie dużo. Ponownie jednak mamy do czynienia z młodym kierowcą, który nie ma wielkiego doświadczenia za kierownicą, porusza się po drogach pojazdem z dużym silnikiem i mieszka w jednym z najdroższych miast w Polsce. Powyższa tabela jest kolejnym przykładem na to, jak ważne są wymienione w poprzednim akapicie czynniki. Każdy kierowca to inna historia, która jest inaczej wyliczana. Warto do tego przywyknąć.

Nie przepłacaj za swoje OC Peugeot

Tanie ubezpieczenie OC to marzenie każdego kierowcy. W jaki sposób jednak dotrzeć do najlepszych ofert? Otóż obecnie jedynym słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z Internetu oraz specjalnych kalkulatorów i porównywarek. Wystarczy tylko, że wypełnisz krótki formularz, a system po chwili udzieli Ci dostępu do szeregu ofert OC i AC, które będą pasować do Twojej indywidualnej sytuacji. Co więcej, za pośrednictwem porównywarek możesz szybko kupić wybraną polisę i po opłaceniu zamówienia otrzymać umowę oraz inne dokumenty bezpośrednio na swój adres e-mail.

FAQ – najczęściej zadawane pytanie o ubezpieczenie OC Peugeot

1. Gdzie szukać najtańszego OC dla pojazdu Peugeot?

Internet to miejsce, w którym znajdziesz najkorzystniejsze cenowo polisy. Skorzystaj z kalkulatora OC, by szybko dotrzeć do idealnej oferty.

2. Czy ubezpieczenie OC Peugeot jest tanie?

W III kwartale tego roku było to czwarte najdroższe ubezpieczenie OC (598 zł). Drożej było tylko dla właścicieli pojazdów BMW (730 zł), Audi (660 zł) i Volkswagen (600).

3. Czy płeć jest ważna w kalkulacji ubezpieczenia OC dla auta Peugeot?

Absolutnie nie! Ubezpieczyciele od wielu lat nie mają prawa różnicować swoich klientów ze względu na płeć. Brane są pod uwagę zupełnie inne aspekty dotyczące samego kierowcy oraz jego pojazdu takie jak wiek, miejsce zamieszkania, historia ubezpieczeniowa, rok produkcji pojazdu, model i marka, pojemność silnika i inne.

Ubezpieczenie Peugeot – co warto wiedzieć?

 • W roku 2020 Polacy kupili 11 039 nowych pojazdów marki Peugeot.
 • Najpopularniejsze modele samochodów Peugeot do 206,307 i 407.
 • W III kwartale 2021 roku średnia polisa OC dla pojazdu Peugeot kosztowała 598 zł.
 • W III kwartale najmniej za OC zapłacili posiadacze samochodów marki Toyota (543 zł), a najwyższa składka dotyczyła BMW (730 zł)
 • Ubezpieczenie OC i AC dla Peugeot 206 można kupić już za 393 zł.

Ilona Walczak
[Głosów: 1 Średnia: 5]