Średnie ceny OC w Gorzowie Wielkopolskim – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Gorzowie Wielkopolskim

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Ubezpieczyciele mogą jednak ustanawiać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być spore. Ponadto, nawet polisa OC w Gorzowie Wielkopolskim może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Gorzowie Wielkopolskim o ponad 100 zł.

Tanie OC w Gorzowie Wielkopolskim – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka pojazdu. Jak dużo kosztuje zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Gorzowie Wielkopolskim? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów aut w Gorzowie Wielkopolskim.

  • Audi – 474 zł
  • BMW – 509 zł
  • Fiat – 412 zł
  • Ford – 481 zł
  • Opel – 484 zł
  • Renault – 479 zł
  • Skoda – 450 zł
  • Toyota – 500 zł
  • Volkswagen – 481 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Posiadacz samochodu może wyszukać ubezpieczenie OC w Gorzowie Wielkopolskim jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z ofertami konkurencyjnych towarzystw. Jedno towarzystwo może przedstawić polisę OC w Gorzowie Wielkopolskim za cenę nawet dwa razy wyższą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej propozycji OC w Gorzowie Wielkopolskim pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka chwil obliczy on wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań kierowcy. Istotne, aby w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć optymalny zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]