Średnie ceny OC w Czechowicach-Dziedzicach – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Czechowicach-Dziedzicach

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustanawiać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być spore. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Czechowicach-Dziedzicach może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Czechowicach-Dziedzicach o ponad 100 zł.

Tanie OC w Czechowicach-Dziedzicach – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka auta. Jak dużo kosztuje zatem polisa OC w Czechowicach-Dziedzicach? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Czechowicach-Dziedzicach.

  • Audi – 489 zł
  • BMW – 619 zł
  • Fiat – 430 zł
  • Ford – 462 zł
  • Opel – 449 zł
  • Renault – 374 zł
  • Skoda – 434 zł
  • Toyota – 456 zł
  • Volkswagen – 436 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Właściciel pojazdu ma szansę wyszukać polisę OC w Czechowicach-Dziedzicach znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez porównania jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jedna firma może zaoferować ubezpieczenie OC w Czechowicach-Dziedzicach za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej polisy OC w Czechowicach-Dziedzicach pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil wyliczy on cenę w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb właściciela pojazdu. Istotne, aby w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]