Może się wydać, że do obliczenia ceny ubezpieczenia OC wystarczy marka i model pojazdu wraz z pojemnością jego silnika. Nic bardziej błędnego. Na cenę OC wpływa cała masa różnych danych, jakie na etapie kalkulacji składki podaje właściciel pojazdu. Począwszy od daty urodzenia kierowcy, przez jego miejsce zamieszkania, a na liczbie i wieku jego dzieci kończąc. Warto jednak pamiętać, że nawet nic nie znaczący z pozoru szczegół, może obniżyć lub podnieść koszt polisy.

Co wpływa na cenę OC

Przede wszystkim ważny jest sam pojazd. Jego marka, model i pojemność, ale nie tylko. Liczy się też sposób jego użytkowania, rok produkcji, przejechane kilometry, planowany przebieg, czy też kraj pochodzenia. W przypadku jego właściciela ważne jest zarówno ile ma lat, jak i gdzie mieszka, gdzie pracuje, czy jest żonaty, czy ma dzieci, a jeśli tak, to w jakim wieku, rok wydania prawa jazdy, czy wypracowane zniżki. Jak więc widać wszystko ma znaczenie. Największą rolę odgrywają tu statystki, na których w dużej mierze opierają się towarzystwa ubezpieczeń, przy określaniu taryf i stawek.

Zniżki

Nic tak jednak nie obniża ceny OC jak zniżki. Są one przyznawane za każdy rok bezszkodowej jazdy, ale ich wysokość i sposób przyznawania są już jednak uzależniona od danego ubezpieczyciela. Im ulgi wyższe tym cena OC niższa, dlatego też właśnie kierowcy, którzy jeżdżą na tyle bezpiecznie, że nie powodują szkód, mogą cieszyć się bardzo niskimi składkami. Ponieważ jednak jest to sprawa bardzo indywidualna, nie można jednoznacznie wskazać taniego ubezpieczyciela lub określić jednej konkretnej stawki za polisę. Kierowcy różnią się między sobą i oferta, która dla jednego z nich będzie stanowczo za droga, dla innego będzie świetną okazją.

Zawsze aktualnie

Korzystanie z naszego kalkulatora pozwala znaleźć możliwie najtańszą ofertę, właśnie dzięki indywidualnemu podejściu i dokładnemu zbieraniu danych. Dzięki naszemu zaangażowaniu, oferty, które można naleźć na naszych stronach są zawsze aktualne. Wszelkie zmiany są wprowadzane na bieżąco, dlatego nie ma obawa, że znaleziona oferta jest nieaktualna.

Znajdź najtańsze ubezpieczenie OC dla siebie!

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00